خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

۴ کارمند دادستانی کل به اتهام اخذ رشوت بازداشت شده اند

در تاریخ:
یکشنبه ۵ اسد ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

دادستانی کل کشور اعلام کرد که چهار کارمند این اداره از سوی ریاست عمومی دادستانی کنترل و مراقبت به اتهام گرفتن رشوت بازداشت شده‌اند.

در اعلامیه‌ی دادستانی کل آمده است که در تازه‌ترین مورد، آمر دادستانی ولسوالی لعل‌پور ولایت ننگرهار امروز (یک‌شنبه، ۵ اسد) به اتهام گرفتن ۳۶ هزار افغانی رشوت به‌گونه‌ی باالفعل بازداشت شده است. به نقل از اعلامیه، پرونده‌ی فرد بازداشت شده زیر تحقیق و بررسی قرار دارد.

دادستانی کل همچنان گفته است که چند روز پیش یکی از دادستان‌های بخش مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ولایت ننگرهار نیز به اتهام گرفتن دوهزار دالر امریکایی رشوت بازداشت شده بود.

در اعلامیه آمده است که این دادستان براساس شکایت یکی از مراجعه‌کنندگان دادستانی کل که پرونده‌ی پسرش در مرکز عدلی توقیف‌گاه بگرام زیر بررسی قرار داشت، بازداشت شده است.

فرد بازداشت شده پیش از این در مرکز عدلی توقیف‌گاه بگرام ایفای وظیفه می‌کرده و برای پیش‌برد پرونده‌ی یادشده، هشت‌هزار دالر امریکایی رشوت درخواسته کرده بوده است.

دادستانی کل گفته است که آمر دادستانی ابتداییه و مدیر اداری ولسوالی شکردره‌ی ولایت کابل نیز چندی پیش به اتهام درخواست سه‌هزار دالر امریکایی رشوت از سوی ریاست دادستانی کنترل و مراقبت دادستانی کل بازداشت شده‌اند.

به نقل از اعلامیه‌ی دادستانی کل، این افراد در مورد یک پرونده‌ی قتل تحقیق می‌کردند و از نزدیکان مقتول رشوت مطالبه کرده بودند.

براساس معلومات دادستانی کل کشور، ریاست عمومی دادستانی کنترل و مراقبت دادستانی کل از ابتدای سال گذشته‌ی خورشیدی تا کنون ۳۸ قضیه‌ی رشوت و دیگر موارد فساد اداری به اتهام دادستان‌ها و کارمندان این اداره را مستندسازی، عاملان آن را بازداشت و تحت پیگرد عدلی قرار داده است.

در بیست‌وششم سرطان سال جاری، رییس اداره ملی نورم و استندرد نیز همراه با سه تن از همکارانش به اتهام مطالبته و دریافت ۲۰۰ هزار دالر امریکایی از سوی دادستانی کنترل و مراقبت دادستانی کل کشور بازداشت شده بودند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

دادستانی کل یک جوان را به اتهام فریب ‌کاری و کلاه‌برداری بازداشت کرد

اسد ۱۶, ۱۳۹۹

دفاتر و مسیرهای رفت آمد دادستان ها درکابل تحت پوشش امنیتی قرار می گیرد

سرطان ۱۶, ۱۳۹۹

در شش ماه گذشته دادستانی کل دستکم ۴۰۰ قضیه قاچاق را بررسی کرده است

سرطان ۹, ۱۳۹۹

نگرانی عفو بین الملل از معرفی شدن ۳۹ تن به دادستانی کل به اتهام توهین به امرالله صالح

حوت ۷, ۱۳۹۸

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان