خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

۳ کودک در حمله راکتی پاکستان بر کنر کشته شدند

در تاریخ:
چهارشنبه ۶ سنبله ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مقام های محلی ولایت کنر در شرق کشور می گویند که در حمله راکتی پاکستان بر ولسوالی دانگام این ولایت ۳ کودک کشته شده اند.

عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر به رسانه ها گفته که این راکت‌ها از سوی “نظامیان پاکستانی” پرتاب شده و به ولسوالی دانگام ولایت کنر برخورد کرده است.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا افغانستان نسبت به آنچه که حملات پاکستان به خاک این کشور خوانده، به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرده است.

نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، در نامه‌ای که به شورای امنیت فرستاده، به “نقض قلمرو افغانستان از جانب نیروهای نظامی دولت پاکستان” اعتراض کرده است.

در این نامه آمده است: “به تاریخ‌های ۱۹ و ۲۰ آگست ۲۰۱۹، نیروهای نظامی پاکستان بیش از ۲۰۰ راکت را به ولسوالی شلتن ولایت کنر پرتاب کردند. این حملات منجر به ویرانی ملکیت‌های رهایشی و بی‌جا شدن مردم محل شده است.”

در این نامه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته شده است تا “اقدامات لازم” را برای پایان دادن به این تخطی‌ها روی دست گیرد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان نیز اندکی پس از نشر خبر اصابت ۲۰۰ راکت در مربوطات ولایت کنر گفت که این عمل پاکستان بیانگر تعهد نداشتن این کشور در امر تامین صلح و ثبات افغانستان و منطقه است.

افغانستان و پاکستان همواره روابط پرتنش داشته اند، هرچند پس از انتخاب عمران خان به عنوان صدراعظم پاکستان، تلاش‌ها از جانب هر دو کشور برای بهبود روابط بیشتر شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

حملات راکتی پاکستان بر کنر، ۳ کودک جان باختند

میزان ۴, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks