خبرگزاری بخدی

منو
خبرهای محلی

۲۰ روستا در ولایت بغلان به دست طالبان سقوط کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۲۴ سرطان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مقام های محلی ولسوالی جلگه ولایت بغلان در شمال کشور می گویند چندین روستای این ولسوالی به دست طالبان سقوط کرده است.

محمد سرور اکبری ولسوال جلگه سقوط این روستا ها را تایید می کند و می گوید نیاز است که قوای بیشتر از مرکز بغلان با آنان هماهنگ شود تا مانع پیشروی طالبان شوند.

به گفته اکبری درگیری میان سربازان پولیش و طالبان مسلح در ساحه (پوزه کمر) این ولسوالی ادامه دارد و هدف آنها تصرف تاسیسات حکومتی در این ولسوالی است.

در همین حال باشندگان محل می گویند که اگر ولسوالی جلگه که یک نقطه مهم و راهبردی است به دست طالبان سقوط کند راه مواصلاتی سه‌ ولسوالی خوست، فرنگ و گذرگاه نور بغلان با مرکز این ولایت قطع می‌گردد.

در یک رویداد دیگر، نیروهای مشترک امنیتی، دفاعی و خیزش های مردمی در بغلان بیش از ۱۰ روستا را در دره ولیان ولسوالی خنجان از وجود طالبان مسلح پاکسازی کرده اند.

احمد جاوید بشارت سخنگوی پولیس بغلان گفته است که دو روز قبل طالبان مسلح به قصد تصرف نقاط حاکم در سالنگ شمالی و تهدید این بزرگ راه به همکاری طالبان مسلح دره غوربند بالای دره ولیان حمله کردند که با مقاومت نظامیان ولسوالی خنجان و باشندگان محل دوباره از ساحه متواری شده و از خود تلفات سنگین نیز بر جا گذاشته اند.

غلام صدیق بهین ولسوال خنجان می گوید که در این نبرد به نظامیان آنان تلفات وارد نشده اما به اثر شلیک های طالبان مسلح یک زن و یک کودک زخمی شده اند.

به آتش کشیدن موتر های نفت کش

پیش از چاشت امروز طالبان مسلح در ساحه چشمه شیر پلخمری مسیر بزرگ‌راه بغلان-سمنگان پنج عراده موتر نفت کش را به آتش کشیدند و با حضور نظامیان به محل، ساحه را ترک کرده و از راه دور وسایط نظامی و موتر های نفت کش را تهدید می کنند.

از سوی هم سخنگوی پولیس بغلان میگوید که راه به روی موترهای مسافربری باز است اما تا رفع تهدید ها و پاکسازی محل از وجود طالبان، اجازه رفت و آمد موترهای نفت و وسایط نظامی را در این مسیر متوقف کرده اند.

در همین حال طالبان در اعلامیه ای مسوولیت به آتش کشیدن دو موتر نفت کش را به عهده گرفته است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks