خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

۱ تن به اتهام قاچاق پول به خارج از کشور به ۷ ماه زندان محکوم شد

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۴ جدی ۱۳۹۹
گزارش توسط:
منصور قیومی- کابل
اشتراک گذاری:

دادستانی کل کشور اعلام کرده است که مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری یکتن را در پیوند به قاچاق پول به خارج از کشور محکوم به مجازات کرده است.

در اعلامیه ای که امروز(چهارشنبه، ۲۴ جدی) از سوی دادستانی کل کشور پخش شده آمده  که اکبر کاظمی فرزند غلام حسین مسکونۀ اصلی ولایت بامیان، به اتهام انتقال غیر قانونی پول به خارج از کشور، روز شه شنبه ۲۳ جدی سال ۱۳۹۹ خورشیدی، در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، مورد محاکمه قرار گرفت.

بربنیاد اتهام نامۀ څارنوال مؤظف، اکبر کاظمی حین انتقال مبلغ ۸۶هزار و ۹۰۰دالر امریکایی، ۱۰ هزار و ۴۴۰ درهم امارات، ۱۵۰ دالر کانادایی، ۹ هزار و ۹۰۰ تومان ایرانی و ۱۹ هزار افغانی، به کشور جمهوری اسلامی ایران، در میدان هوایی بینالمللی حامد کرزی به تاریخ ۱۵ قوس سال ۱۳۹۹ خورشیدی، از سوی موظفین مدیریت عمومی مسافرین گمرک میدان هوایی بین المللی حامد کرزی بازداشت و پول های  ضبط شده به حضور هیأت به خزانه دار کل د افغانستان بانک تسلیم و دوسیۀ آن جهت پی گردعدلی و قضایی به لوی څارنوالی فرستاده شده است.

څارنوال مؤظف قضیه، پس از تحقیقات همه جانبه و ترتیب صورت دعوا، بر اساس اسناد و مدارک علیه متهم در اتهام انتقال غیر قانونی پول های فوق الذکر برای مجازات وی از هیأت جلسۀ قضایی تطبیق مادۀ ۵۰۵ کودجزا را مطالبه کرد.

هیأت قضایی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، اکبر کاظمی را در اتهام انتقال غیر قانونی پول، مطابق مادۀ ۵۰۵ کودجزا، به هفت ماه حبس تنفیذی، محکوم به مجازات کرد.

هیأت قضایی این محکمۀ بر مصادرۀ مبلغ ۸۶ هزار و ۹۰۰ دالر امریکایی، ۱۰ هزار و ۴۴۰ درهم امارات، ۱۵۰ دالر کانادایی، ۹ هزار و ۹۰۰ تومان ایرانی و ۱۹ هزار افغانی، بربنیاد مادۀ ۵۰۵ کودجزا، نیز حکم صادر نمود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

دادستانی کل: از ابتدای ۹۸ تا اکنون ۵۰ کارمند دولتی به اتهام فساد بازداشت شده اند

سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان