خبرگزاری بخدی

منو
بازسازی

یک هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های قربانیان نیروهای دفاعی و امنیتی در کابل ساخته می‌شود

در تاریخ:
سه شنبه ۷ قوس ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

پروژۀ اعمار یک‌هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، امروز ( سه شنبه، ۷ قوس) با حضور محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری کشور در ارگ ریاست جمهوری افتتاح شد.

این پروژه‌ی یک هزار واحد مسکونی در ساحۀ مربوط به جای‌داد تصدی ملی‌بس واقع خوشحال‌خان‌مینۀ شهر کابل به کمک مالی شیخ علی بن عبدالله آل ثانی  سفیر غیر مقیم قطر برای افغانستان و رئیس بنیاد خیریه الغرافه به طور بلاعوض تکمیل می‌شود.

مراسم آغاز پروژۀ اعمار یک‌هزار واحد مسکونی برای بازماندگان قربانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قبل از ظهر امروز با سخنرانی رییس جمهوری در ارگ افتتاح شد.

رییس‌جمهورغنی در این مراسم گفت: ” امروز روز خجسته برای برآورده‌شدن خواست‌های مردم ما در زمینۀ تهیه مسکن است. این پروژه خاص به‌خاطر ورثه‌های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور درنظر گرفته شده‌است.”

آقای غنی از شیخ علی بن عبدالله آل ثانی، رییس بنیاد خیریه الغرافه به‌خاطر سرمایه‌گذاری‌هایش در افغانستان قدردانی کرده و از تلاش‌های وزارت شهرسازی و نهادهای مربوط، به‌نیکی یاد کرد.

رییس‌جمهور خطاب به سفیر غیر مقیم قطر برای افغانستان گفت: “چند سال قبل اساس همسویی و همکاری را با حکومت افغانستان گذاشتید که امروز ما شاهد نتایج مثبت آن هستیم.”

آقای غنی افزود که در سایر پروژه‌های ساختمانی و مسکن به‌خانواده‌های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی که قربانی‌های فراوان در راه دفاع از وطن داده‌اند، اولویت داده ‌می‌شود.

در این مراسم شماری از اعضای کابینه، مشاوران ریاست‌جمهوری، شیخ علی بن عبدالله آل ثانی  سفیر غیر مقیم قطر برای افغانستان و رئیس بنیاد خیریه الغرافه و برخی دیپلمات‌های آن کشور حضور داشتند.

همچنان سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن دراین رابطه گفت که پروژۀ که روی‌دست است، دارای یک‌هزار واحد مسکونی برای ورثه‌های قربانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور درنظر گرفته شده که از سوی شیخ علی بن عبدالله آل ثانی سفیر غیر مقیم قطر برای افغانستان، تمویل می‌گردد.

وزیر شهرسازی گفت که تفاهم‌نامه اعمار پروژۀ یادشده دوسال قبل میان وزارت شهرسازی و بنیاد خیریه الغرافه به‌امضا رسیده‌بود که در این مدت، ساحۀ اعمار واحدهای مسکونی مشخص و طرح و دیزاین آن نیز به اکمال رسیده‌است.

آقای نادری از توجه و حمایت رییس‌جمهور کشور به‌خاطر تقویت سکتور شهری  به‌ویژه اعمار و تهیۀ مسکن به خانواده‌های شهدا قدردانی کرده گفت که تهیه مسکن به خانواده‌های مستضعف در اولویت کاری رئیس‌جمهور و حکومت قرار دارد.

وزیر شهرسازی از شیخ علی بن عبدالله آل ثانی رئیس بنیاد خیریه الغرافه و کشورش به‌خاطر کمک و همکاری با افغانستان ستایش کرده افزود که در صحبتی با شیخ علی بن عبدالله آل ثانی موافقه شده‌است که وی ۱۰۰ میلیون دالر در بخش‌های مختلف نیز با حکومت افغانستان همکاری نماید.

در همین حال شیخ علی بن عبدالله در صحبتی اطمینان داد که هم‌چنان با حکومت افغانستان، همکار خواهد بود.

رئیس بنیاد خیریه الغرافه با اشاره به سرمایه‌گذاری در ولایت فراه برای احداث باغ خرما گفت که سرمایه‌گذاری آن‌ها دراین ولایت تا یک سال دیگر به‌ثمر می‌نشیند و انتظار می‌رود که این سرمایه‌گذاری‌ها باعث تشویق سایر سرمایه‌گذاران شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

قرارداد پروژه‌ی ” اتصال هندوکش” میان وزارت فواید عامه و یک شرکت چنایی امضا شد

میزان ۱۶, ۱۳۹۶

قرارداد پنج پروژه زیر بنائی به ارزش ١.۴ میلیارد افغانى به امضا رسید

سنبله ۲۹, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان