خبرگزاری بخدی

منو
صحت

کودکانی که برای تداوی به آلمان فرستاده شده بودند دوباره وارد کشور شدند

در تاریخ:
یکشنبه ۱ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 مسوولان جمعیت هلال احمر افغانی می گویند کودکان که برای تداوی به آلمان فرستاده شده بودند امروز (یکشنبه ۱ حوت) بعد از تکمیلی تداویشان وارد کشور شدند.


محمد نصیر ذکی آیین آمر تشریفات و مسوول انتقال کودکان هلال احمر به خبرگزاری بخدی گفت که ۵۹ کودک که برای تداوی به آلمان فرستاده شده بودند دوباره برگشتند.
آقای ذکی آیین می گوید که این کودکان از ولایت های مختلف می باشند که مصاب به امراض استخوان و سوختگی بوده و برای تداوی عازم المان شده بودند.
او می گوید که آنان در چوکات برنامه دهکده ی صلح آلمان که از سال ۱۳۶۷ به این طرف آغاز شده است به آلمان فرستاده شده بودند.
به گفته مسوول انتقال کودکان، این ۵۹ تن حدود یک سال قبل برای تداوی فرستاده شده بودند که بعد از صحت یابی دوباره برگشت کردند.
ذکی آیین می گوید که کودکان تا رفع تمامی امراض استخوان و سوختگی از سوی هلا احمر افغانی به صورت رایگان دارو دریافت می کنند.
در همین حال غلام فاروق نوروزی که پسرش دوباره از آلمان برگشته است می گوید که او قبل از این از مریضی کودکش رنج می برد اما هنگام که از تفاهم نامه افغانستان و آلمان خبر شد، کودکش را به هلال احمر آورد.
اقای نوروزی می گوید که استخوان پای پسرش شکسته بود که بعد از چندین بار تداوی در داخل کشور، پایش کچ جوش می خورد تا اینکه او را به آلمان فرستاد و در حال حاضر خوب است.
مسوول انتقال کودکان به آلمان نیز می گوید هر کودک که بعد از برگشت اگر دیده شود که هنوز از مریضی استخوان و سوختگی رنج می برد، آنان بار دیگر آن کودک را به آلمان می فرستد.
این کودکان در حالی برگشته اند که سه روز قبل (۲۷ دلو) ۵۰ کودک که از امراض استخوان و سوختگی رنج می بردند به آلمان فرستاده شده اند.
محمد نصیر ذکی آیین می گوید که آنان از ۲۵ سال به این طرف در برنامه دهکده صلح آلمان هزاران کودک را به آلمان فرستاده که بیشتر آنان به صورت کامل صحت مند شده اند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks