خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

کمیسیون تدارکات ملی ۱۰ قرارداد به ارزش ۱.۳ میلیارد افغانی را تصویب کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۶ قوس ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

ارگ ریاست جمهوری کشور اعلام کرد که در جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رییس جمهورغنی، قرارداد ۱۰ پروژه به ارزش ۱.۳ میلیارد افغانی تصویب شده است.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که جلسه کمیسیون تدارکات ملی شام دیروز دایر شد که قرارداد اعمار تعمیر مرکز تداوی سرطان شفاخانۀ علی آباد دانشگاه طبی کابل و قرارداد اعمار تعمیر فاکولتۀ اداره و پالیسی عامۀ دانشگاه کابل منظور شده است.

همچنان اعمار تعمیر دانشکده طب دانشگاه بلخ، ساختمان سرک ساحۀ بوستان کابل مربوط ناحیۀ هفتم شهر کابل، ساختمان ۱۰ کیلومتر سرک در ولسوالی شیندند ولایت هرات و اعمار شفاخانۀ ۱۰۰ بستر ولایت جوزجان از جمله قراردادهای تایید شده است.

در خبرنامه آمده است که پروژه امور ترمیماتی شفاخانۀ شهید سردار محمد داوود خان به گونه مشروط منظور شده است.

در جلسه دیروز کمیسیون، تدارک ۱۹ قلم وسایل تکنالوژی معلوماتی مورد ضرورت ریاست عمومی مخابرۀ وزارت امور داخله، تدارک دو قلم چوب سوخت مورد ضرورت قطعات و جزوتام‌های اردو ملی و تدارک یک عراده واسطۀ مورد ضرورت ریاست عمومی اداره امور نیز منظور شده است.

علاوه بر آن، کمیسیون تدارکات ملی تمدید زمانی پروژۀ اعمار شبکۀ آبرسانی شهر چاریکار ولایت پروان را منظور کرده است.

بر اساس خبرنامه، وزارت انکشاف دهات در زمینه از سرمایه‌گذاری شرکت قراردادی جهت تولید پایپ های مورد ضرورت نیز خبر داده و از تحقق هدایت کمیسیون که در پروژه مذکور حتی الامکان از تولیدات داخلی استفاده بعمل آید، نیز اطمینان داد.

گفته شده که رییس جمهور غنی، این اقدام شرکت قراردادی را تمجید نموده، اما تاکید کرده که در حصه تکمیل این پروژه در زمان معین آن توجه صورت گیرد زیرا اهالی شهر چاریکار نیاز اشد به آب دارند.

از سویی هم کمیسیون تدارکات ملی قرارداد پیشنهادی وزارت صحت عامه را مبنی بر تدارک ۱۲۱ عراده وسایط امبولانس رد کرده و تاکید نمود تا در حصۀ قرارداد دولت به دولت با کشور ازبکستان تجدید نظر صورت گیرد و در صورتی که شرکت ها وارد عمل می شوند باید به گونه رقابتی باشد.

از سوی دیگر، قرارداد پیشنهادی تدارک ۲۲ عراده وسایط موتر کرولای مورد نیاز شاروالی کابل جهت بررسی بیشتر اعاده و همچنان پیشنهاد وزارت صحت برای منظوری اضافه‌کاری شفاخانۀ ۳۵۰ بستر ولایت کندهار جهت مداقه وزارت مالیه و اقتصاد در روشنایی رهنمود بودجه، به آن دو وزارت محول شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

کمیسیون تدارکات ده قرارداد به ارزش مجموعی ۲۲.۱ میلیارد افغانی را منظور کرد

دلو ۲۳, ۱۳۹۶

رییس تدارکات ملی: در سال مالی ۱۳۹۶ از حیف و میل ۱۱ مییلیارد افغانی جلوگیری کردیم

دلو ۳, ۱۳۹۶

کمیسیون تدارکات ملی دو قرارداد را به ارزش ۱۱۳ میلیون دالر منظور کرد

جدی ۱۰, ۱۳۹۶

ده قرارداد به ارزش ۳.۶ میلیارد افغانی از سوی کمیسیون تدارکات تأیید شد

قوس ۱۴, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks