خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

کمیته‌ی جهانی صلیب سرخ نمایندگی‌هایش در ولایت های فاریاب و قندوز را بست

در تاریخ:
دوشنبه ۱۷ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مسوولان کمیته‌ی جهانی صلیب سرخ در افغانساتان اعلام کردند که پس از مشوره با دفتر مرکزی این کمیته تصمیم گرفته که حضورشان در افغانسان را کاهش دهد.

مونیکا زینالی، رییس  کمیته صلیب سرخ در افغانستان، امروز دوشنبه، در یک نشست خبر گفت که در کمتر از یک سال، سه بار بر کارمندان این نهاد حمله شده که  این کار فعالیت شان را متاثر کرده است.

خانم زینالی افزود: “ما به این تصمیم رسیدیم که راهی دیگر نداریم؛ به جز این که در افغانستان به ویژه شمال، حضور و فعالیت‌های خود را کم کنیم. از حالا تا پایان سال، دفترهای ما در قندوز و میمنه مسدود خواهد شد و دفتر مرکزی ما در مزارشریف بسیار محدود می‌گردد.”

بانو زینالی در ادامه افزود: ” ممکن که مرکز اورتوپیدی ما در مزارشریف به زودی باز گردد، ما روی این غور می‌کنیم که مرکز خود را به یک شریک متعهد بسپاریم.”

ریس کمتیه صلیب سرخ در افغانستان، گفت که آنان افغانستان را به گونه‌ی کامل ترک نخواهند کرد.

کمیته‌ی  جهانی صلیب سرخ در افغانستان، در حالی به کاهش فعالیت‌هایش تصمیم گرفته است که در دسامبر سال گذشته یک کارمند این اداره به مدت چهار هفته ربوده شد.

پس از آن در ماه فبروری امسال، مخالفان مسلح دولت بر کاروان کارمندان صلیب سرخ در جوزجان حمله کردند که شش کارمند این اداره کشته شدند و دو تن دیگر اختطاف و پس از دو ماه رها شدند.

در تازه ترین مورد، یک فزیوتراپیست خارجی صلیب سرخ در مرکز اورتوپیدی شهر مزارشریف ، توسط یک بیمار با ضرب گلوله به قتل رسید.

کمیته‌ی جهانی صلیب سرخ در افغانستان ۱۸۰۰ کارمند دارد که از این میان ۱۲۰ تن شان شهروندان خارجی اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks