خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
حقوق بشر

کمک ۷ میلیون دالری جاپان برای حمایت از تلاش های یونیسف در افغانستان

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

سفارت جاپان در کابل اعلام کرده است که دولت این کشور برای حمایت از تلاش های اداره حمایت از کودکان سازمان ملل متحد ۷ میلیون دالر به این سازمان کمک کرده است.

در یک اعلامیه‌ی مشترک سفارت جاپان و اداره‌ی یونیسف که امروز (چهارشنبه، ۱۳ قوس) منتشر شده، آمده است که این کمک جدید؛ دولت افغانستان، یونیسف و شرکای آن‌را قادر می‌سازد تا در دست‌یابی به اهداف توسعه پایدار برای تأمین زندگی سالم و ترویج رفاه برای همه افراد در سن‌های مختلف، همکاری کند.

همچنان گفته شده است که این کمک جدید دولت جاپان به تلاش‌های جهانی برای ریشه‌کن کردن پولیو (فلج اطفال) نیز کمک خواهد کرد.

به نقل از اعلامیه، افغانستان یکی از تنها دو کشور در جهان است که تا کنون قادر به محو کامل فلج اطفال نشده است.

در اعلامیه به نقل از سوزوکا، سفیر جاپان آمده است: «امیدوارم که افغانستان در اسرع وقت به یک کشور آسوده برای نوزادان تبدیل گردد. برای این منظور، دولت جاپان با همکاری یونیسف این پروژه را ادامه می‌دهد.»

یاسوهیرو سهرا، نماینده‌ی ارشد جایکا در افغانستان نیز گفته است: «ریشه‌کن ساختن فلج اطفال یکی از اهداف دولت افغانستان و جامعه بین‌المللی است. ما از تلاش‌های همیشگی دولت افغانستان، شرکای آن و از همه مهم‌تر واکسین‌کننده‌های که در خط مقدم قرار دارند و به‌خاطر تلاش‌های پایدارشان در از بین‌بردن فلج اطفال قدردانی می‌نماییم.»

او همچنان ابراز امیدواری کرده است که این کمک با همکاری وزارت صحت عامه و یونیسف در جلوگیری از انتقال ویروس پولیو کمک کرده و در نهایت منجر به محو پولیو در افغانستان شود.

در همین حال، ماموسی زیور، معین مالی و اداری وزارت صحت عامه کشور نیز گفته است که کمک جدید دولت جاپان، افغانستان را در ارائه‌ی خدمات واکسیناسیون با کیفیت و متوازن برای مادران، نوزادان، دختران و پسران زیر پنج سال کمک می‌کند.

در بخشی از اعلامیه‌ی سفارت جاپان آمده است که این کمک جدید یونیسف را قادر می‌سازد تا بیش از ۱.۴ میلیون کودک را واکسین و بیش از ۱۰ میلیون کودک دیگر را در برابر فلج اطفال محافظت کند.

همچنان گفته شده است که این کمک یونیسف را قادر می‌سازد تا برای بیش از ۲.۸ میلیون زن در سن باروری واکسین «تیتانوس توکسوئید» فراهم کند.

در همین حال ابوبکر کامپو، نماینده‌ی یونیسف در افغانستان از کمک جدید دولت جاپان استقبال کرده است.

گفتنی است که براساس معلومات سفارت جاپان در کابل، دولت این کشور از سال ۲۰۰۱ میلادی تا کنون ۶.۶ میلیارد دالر امریکایی در بخش‌های امنیت، زیربناها، زراعت، توسعه روستایی، ظرفیت‌سازی بشری، معارف، صحت، فرهنگ و کمک‌های بشردوستانه به افغانستان کمک کرده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

جاپان ۷٫۲ میلیون دالر برای حمایت از برنامه سواد آموزی بزرگسالان به افغانستان کمک کرد

میزان ۲۵, ۱۳۹۸

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، صفت فضلی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، صبور قیومی، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل