خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

کمشنران کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی تمامی اسناد را با خود بردند

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان (تیفا) می گوید که کمشنران کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی که قبلا در این کمیسیون کار می کردند تمامی اسناد و مواد لوژیستیک را با خود برده اند.


نعیم ایوب زاده رییس تیفا امروز (چهار شنبه ۲۹ جدی) در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت که یافته های این کمیسیون نشان می دهد کمشنران که از وظیفه شان برکنار شده اند، تمامی لوازم به شمول اسناد و مواد لوژیستیکی را هنگام ترک دفتر شان با خود برده اند.
آقای ایوب زاده گفت: یافته های ما نشان می دهد که کمشنران کنونی امتیازات کمشنران قبلی را ندارند.
نعیم از حکومت وحدت ملی نیز شکایت کرده گفت که حکومت امتیازات کمشنران قبلی کمیسیون های انتخاباتی را حفظ کرده و به کمشنران فعلی آن را نداده است.
او افزود: یافته های ما نشان میدهد که کمشنران فعلی کمیسیون های انتخاباتی امتیازات کمشنران قبلی این کمیسیون ها را ندارند.
با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی جنجال ها بالای کمیسیون های انتخاباتی آغاز شد و در آخرین اقدام حکومت، افراد که قبلا در کمیسیون انتخابات کار می کردند را برکنار و بجای آنان افراد تازه ی را جاگزین کرد.
پیش از این دیده بان انتخابات و شفافیت افغانستان موسوم به ایتوا از گماشتن کمیشنران سابق کمیسیون های انتخاباتی به عنوان مشاوران رییس جمهوری به شدت اظهار نگرانی کرده و گفته بود که این امتیاز دهی، روند فرهنگ عدم پاسخدهی را در انتخابات آینده افغانستان تقویت می کند.
دیده بان انتخابات و شفافیت افغانستان این تصمیم رییس جمهور را فساد سیاسی خوانده و گفته است کمیشنران سابق کمیسیون های انتخاباتی به دستبرد و غفلت وظیفوی در انتخابات ۱۳۹۳ متهم هستند.
در همین حال نعیم ایوب زاده رییس تیفا در نشست خبری امروز گفت که حکومت در راستای برگزاری انتخابات پارلمانی و شورا های ولسوالی ها یک نوع بازی روانی را به راه انداخته است.
آقای ایوب زاده سران حکومت وحت ملی در قبال فعالیت های انتخاباتی را نگران کننده خواند و گفت که حکومت در این راستا غیر مسوولانه عمل کرده است.
او همچنان افزود که براساس یافته‌ های تیفا؛ فشار های سیاسی بالای کمشنران وجود دارد، سیاسیون چی در داخل و چی در بیرون از دولت بالای‌ شان فشار وارد می ‌کنند تا افرادشان را استخدام کنند.
ایوب زاده گفت که به دلیل استخدام افراد سیاسیون در برخی از موقع حتی تهدید به مرگ نیز شده اند.
گفته می شود که کمشنران که قبل در کمیسیون انتخابات کار می کردند وسایل و لوازم مانند فرش، مبل و فرنیچر و تمامی اسناد موجود در کمیسیون انتخابات را با خود برده اند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

“امتیاز دهی به کمیشنران سابق انتخابات فرهنگ عدم پاسخدهی را تقویت می کند”

قوس ۸, ۱۳۹۵

اعضای جدید کمیسیون انتخابات رییس و معاونان این کمیسیون را انتخاب کردند

قوس ۷, ۱۳۹۵

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks