خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

چهار شرکت مخابراتی در بلخ فعالیت‌هایش را از سر گرفت

در تاریخ:
چهارشنبه ۹ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور اعلام کرد که فعالیت چهار شرکت مخابراتی اتصالات، روشن، ام‌تی‌ان و افغان‌بیسیم پس از ۹ روز توقف در ولایت بلخ، امروز چهارشنبه ( ۹ سرطان) از سر گرفته شده است.

گفته شده هم اکنون این شرکت‌های مخابراتی فقط در شهر مزار شریفف مرکز این ولایت فعال است و انتظار می‌رود تا ساعات بعد در سایر ولسوالی های بلخ نیز فعال شود.

دفتر مطبوعاتی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور با نشر اعلامیه‌ای تاکید کرده است که این وزارت به حیث یک نهاد پالیسی ساز تلاش دارد تا زمینه‌ی فعالیت بهتر و مصونتر را به سکتور خصوصی در بخش مخابرات فراهم سازد.

در خبرنامه آمده است که محمد فهیم هاشمی، سرپرست این وزارت از زمینه سازی حل چالش قطع فعالیت شبکه های مخابراتی  توسط شورای امنیت ملی، مقام ولایت بلخ و شرکت های مخابراتی استقبال کرده است.

آقای هاشمی گفته: ” هرچند تنظیم و رفع چالش های مخابراتی وظیفه اداره محترم اتراست اما وزارت مخابرات تلاش دارد که به حیث نهاد پالیسی ساز، با ایجاد میکانیزم امنیتی برای تمامی شرکت های خصوصی و دولتی بستر مناسب تنظیم ارایه خدمات مخابراتی در سایر ولایت های کشور را فراهم سازد.”

در همین حال منیراحمد فرهاد، سخن‌گوی والی بلخ نیز گفته است که: ” تصمیم از سرگیری فعالیت شرکت‌های مخابراتی اتصالات، روشن، ام‌تی‌ان و افغان‌بیسیم امروز در یک نشست میان مسئولان این شرکت‌ها و اسحاق رهگذر، والی بلخ و شماری از مقام‌های محلی و مسئولان امنیتی در این ولایت گرفته شده است.”

آقای فرهاد گفته در این نشست مسئولان این شبکه‌های مخابراتی تعهد کرده‌اند که فعالیت‌شان را به‌صورت ۲۴ ساعته در بلخ از سر می‌گیرند و مسئولان امنیتی نیز وعده‌ی تأمین امنیت آنان را کرده‌اند.

نمایندگی‌های شرکت‌های مخابراتی اتصالات، روشن، ام‌تی‌ان و افغان ‌بیسیم در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ ۹ روز پیش (۳۱ سرطان) پس از آن مسدود و فعالیت‌شان متوقف شد که این شرکت‌ها به‌دلیل دریافت تهدید از سوی طالبان، از شب ۲۹ سرطان برای دو شب پی‌هم فعالیت‌شان را در شهر مزار شریف قطع می‌کردند.

مسوولان این شرکت‌ها اما مشخص نکرده است که از سوی چی کسانی و چرا تهدید شده اند.

توقف فعالیت شرکت های مخابراتی خصوصی در ولایت بلخ باشندگان این ولایت را با مشکلات جدی روبرو کرده بود. در این مدت اما تنها شرکت مخابراتی ” سلام” فعال بود و نرخ سیم کارت های این شرکت در بازار سیاه در بلخ به چند هزار افغانی رسیده بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

مقام های محلی ولایت غزنی می گویند که براثر برخورد یک راکت بر بازار ولسوالی مقر، شماری از غیرنظامیان زخمی شدند.

۱۱ غیرنظامی در انفجار ماین کنار جاده در ولایت بلخ کشته شدند

اسد ۲۷, ۱۳۹۸

قول اردوی شاهین: ۳۵ طالب مسلح در مربوطات ولایت بلخ کشته شدند

اسد ۲۶, ۱۳۹۸

یک جوان از چنگ آدم ربایان در بلخ رها شد

جوزا ۵, ۱۳۹۸

انفجار ماین در رنجر پولیس در شهر مزار شریف ولایت بلخ

ثور ۱۰, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks