خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

پول صرفیه آب و برق یک دوره ۳۵۰ هزار خانواده کابل از سوی کمیته اضطرار مبارزه با کرونا پرداخت شد

در تاریخ:
یکشنبه ۱ سرطان ۱۳۹۹
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

کمیته اضطرار مقابله  با ویروس کرونا در کابل با امضای دو تفاهم‌نامه با شرکت آب‌رسانی و شرکت برشنا، پول صرفیه آب و برق دولتی یک دوره سال جاری حدود ۳۵۰ هزار خانواده را در کابل پرداخت. این تفاهم‌نامه‌ها روز یک‌شنبه، یکم سرطان، بین محمدیعقوب حیدری، رییس کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا در کابل، احمدخالد استانکزی، رییس تجارتی شرکت برشنا و حمید یلانی، رییس عمومی آب‌رسانی امضا شد.

محمدیعقوب حیدری، والی کابل در (۸جوزا)اعلام کرده بود که کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا در کابل پول برق و آب یک دوره‌ی خانواده‌هایی را که مصرف‌شان تا یک‌هزار افغانی باشد، پرداخت می‌کند و به این ترتیب ۳۵۰ هزار خانواده در کابل از پرداخت پول برق و آب معاف می‌شوند.

این تصمیم اما تا کنون اجرایی نشده بود و دلیل آن نیز عدم پرداخت پول از سوی کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا خوانده شده بود. شرکت برشنا بل دوره‌ی اول مشترکانش در کابل را صادر کرده است.

محمدیعقوب حیدری، والی کابل روز یک‌شنبه، یکم سرطان در یک نشست خبری گفت که براساس تفاهم‌نامه‌هایی که با مسوولان شرکت آب‌رسانی و شرکت برشنا امضا شده است، پول صرفیه برق خانواده‌هایی که واجد شرایط هستند، پرداخته می‌شود.

والی کابل گفت خانواده‌هایی که پول صرفیه آب و برق دوره‌ی اول را پرداخته‌اند و مصرف‌شان کم‌تر از یک هزار افغانی بوده است، در دور دوم به اندازه مصرف دور اول‌شان از سوی کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا پرداخته می‌شود.

احمدخالد استانکزی، رییس تجارتی شرکت برشنا گفت که در دوره‌ی اول در شهر کابل ۶۶۰ هزار بل صرفیه برق را صادر کرده است. به گفته او، از این میان پول صرفیه برق ۳۱۱ هزار مشترک شرکت برشنا کم‌تر از یک هزار افغانی بوده است.

او در این نشست خاطرنشان کرد که تنها مشترکانی که مصرف‌شان تا یک هزار افغانی بوده است، هزینه برق‌شان بر اساس تفاهم‌نامه پرداخته شده و دیگران باید پول‌شان را پرداخت کنند.

حمیدالله یلانی، رییس عمومی آب‌رسانی کشور نیز در نشست خبری مشترک با والی کابل و مسوولان شرکت برشنا تأکید کرد که بر اساس تفاهم‌نامه تنها پول مصرف آب آن شمار از خانواده‌هایی که کم‌تر از یک هزار افغانی مصرف کرده‌اند، در یک دوره پرداخته می‌شود.

مسوولان کمیته اضطرار مجادله با ویروس کرونا در کابل می‌گویند که تصمیم برای معافیت پول یک دوره آب و برق ۳۵۰ هزار خانواده در شهر کابل را به هدف کمک به خانواده‌هایی گرفته‌اند که از وضع قرنطین به هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متضرر شده‌اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

والی کابل: دیوارهای حفاظتی و موانع غیر ضروری برداشته می‌شود

قوس ۱۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان