خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

” پروسۀ تعیینات ۱۷ هزار و ۵۰۰ بست معلمان و بست‌های پنج و شش خدمات ملکی تکمیل شد”

در تاریخ:
شنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کشور اعلام کرد که پروسۀ تعیینات ۱۱ هزار و ۵۰۰  بست‌ معلمان در مربوطات وزارت معارف و ۶ بست‌ پنج و شش در وزارت‌ها و ادارات دیگر، به پایان رسید.

این اداره امروز (شنبه، ۱۱ جوزا) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که تعیینات برای این بست‌ها از آغاز سال مالی ۱۳۹۸ در ۳۴ ولایت آغاز شد و امروز با معرفی هزاران داوطلب برای بست‌های پنج و شش خدمات ملکی ولایت کابل به پایان رسید.

در خبرنامه آمده است که از مجموع ۱۷۵۰۰ تن از معرفی‌شدگان جدید بست‌های معلمان و بست‌های پنج و شش خدمات ملکی ۳۵ درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

گفته شده برای بست‌های معلمان و بست‌های پنج و شش خدمات ملکی، ۲۲۵ هزار و ۶۷۰ داوطلب به رقابت پرداختند که بیش‌تر از ۸۰ هزار تن آنان بانوان بودند.

شمار زیادی از این بست‌ها برای سال‌ها خالی بودند که از سوی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی به همکاری نهادهای دولت شناسایی شدند.

در یک و‌ نیم سال گذشته، بیش‌تر از۳۵ هزار و ۲۰۰ تن در نتیجۀ امتحان‌های جمعی استخدامی در سراسر کشور به بست‌های معلمان و بست‌های پنج و شش معرفی شده‌اند.

امتحان جمعی بست‌های معلمان و بست‌های پنج و شش خدمات ملکی سال گذشته از سوی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، با استفاده از سیستم کانکور و به همکاری ادارۀ ملی امتحانات در سراسر کشور راه‌اندازی شد.

در نتیجۀ این امتحانات، ۱۷ هزار و ۷۰۰ تن به بست‌های معلمان و بست‌های پنج و شش خدمات ملکی راه یافتند. اما پس از جذب و استخدام این شمار از نامزدان، ۱۱۵۰۰ بست دیگر معلمان در مربوطات وزارت معارف و ۶ هزار بست پنج و شش خدمات ملکی در جریان سال گذشته در اداره‌های خدمات ملکی خالی شناسایی شدند.

در خبرنامه کمیسیون آمده است که داوطلبان با استفاده از وسایل و سیستم‌های الکترونیک و بدون مداخلۀ انسانی از طریق سیستم کانکور تعیین بست شدند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

” کارمندان خدمات ملکی از ساعات رسمی و منابع دولتی به سود و یا زیان نامزدان استفاده نکنند”

اسد ۵, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks