خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

پایان نمایشگاه بهاری بادام باغ؛ ۲۶ میلیون فروش و ۷۸ میلیون قرارداد

در تاریخ:
سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸
گزارش توسط:
احمدظاهر قادری- کابل
اشتراک گذاری:

مقام‌های وزارت زراعت، آب‌یاری و مالداری کشور اعلام کردند که نمایشگاه پنج روزه بهاری بادام باغ امروز پایان یافت که بر بنیاد آمارها، در این نمایشگاه، غرفه‌داران به ارزش ۱۰۳ میلیون افغانی فروش و قرارداد داشته‌اند.

اکبر رستمی، سخنگوی این وزارت گفت: ” در جریان بیست ‌و دومین نمایشگاه بهاری امسال، غرفه‌داران این نمایشگاه ۲۶میلیون افغانی فروش و ۷۸ میلیون افغانی قرارداد داشته‌اند.”

این نمایشگاه روز جمعه، دوم حمل در بادام‌باغ شهر کابل آغاز و امروز سه‌شنبه به پایان رسید که در این پنج روز بیش از ۵۰ هزار تن بازدیدکننده داشته است.

در نمایشگاه بهاری امسال، در ۲۳۰ غرفه به ‌شمول ۶۱ غرفه صنایع دستی زنان، محصولات زراعتی، حیوانی و هم‌چنین ماشین‌آلات و لوزام زراعتی به نمایشگاه گذاشته شده بود.

آقای رستمی می‌گوید این نمایشگاه که به منظور بازاریابی برای محصولات زراعتی و حیوانی، تامین روابط میان تولید کننده‌گان، پروسس‌ کننده‌گان و تاجران و هم‌چنین فروش محصولات زراعتی، حیوانی و صنایع دستی زنان راه‌اندازی شده بود، در آن ۱۶۴ میلیون افغانی تعهد صورت گرفته است.

رستمی افزود، در جریان این نمایشگاه، شماری از تاجران از غرفه‌های محصولات زراعتی، حیوانی و هم‌چنین صنایع دستی زنان بازدید کرده و در جریان این دیدار، برای خریداری این محصولات به ارزش ۱۶۴ میلیون افغانی تعهد شده است و تاجران و تولیدکننده‌گان پس از بحث‌های بیش‌تر، در این زمینه باهم قرارداد امضا خواهند کرد.

سخنگوی وزارت زراعت می‌گوید که پیاز زعفران، صنایع دستی زنان، محصولات حیوانی و زراعتی، میوه‌های تازه و خشک، عسل و نباتات طبی و صنعتی، از جمله‌ی محصولاتی اند که بیش‌ترین تعهداتی برای خرید و فروش آن صورت گرفته است.

در همین‌حال، محمد صمیم شکوری یک تن از غرفه‌داران که در بخش پروسس میوه‌جات خشک فعالیت ‌دارد، می‌گوید که نمایشگاه امسال موثریت بیش‌تری داشت و آنان توانستند محصولات‌شان را به مردم معرفی و به فروش برسانند.

او گفت: ” موثریتی که این نمایشگاه در مقایسه با نمایشگاه‌های قبلی داشت این بود که وقت‌ آن بیش‌تر بود و در گذشته برای سه روز برگزار می‌شد.”

هم‌چنین سیما سینایی نیز که غرفه‌ی فروش آچار، ترشی، مرچه‌مصاله‌دار، چکنی و شیرینی در این نمایشگاه داشت، می‌گوید که در این نمایشگاه نه تنها محصولات‌ شان را فروختند، بلکه توانستند بازاریابی خوبی بکنند.

او که از ولایت بلخ برای شرکت در این نمایشگاه آمده است، گفت: ” این نمایشگاه برای من خیلی خوب و تجربه‌ی خوبی را کسب کردم. قبلاً اگر ده مشتری داشتیم، حالا ده‌ها مشتری برای محصولات خود پیدا کرده‌ایم.”

سیما سینایی تاکید کرد که برای معرفی و بازاریابی برای تولیدات و صنایع زنان ضرورت به کارهای بیش‌تر است و نهادهای مسوول در این زمینه باید گام‌های بیش‌تری بردارند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

گشایش مرکز فروش محصولات مرغ داری؛ قیمت یک عدد تخم مرغ ۸ افغانی تعیین شد

ثور ۱, ۱۳۹۹

توصیه وزارت زراعت به شهروندان برای دچار نشدن به مرض کانگو

اسد ۱۴, ۱۳۹۸

برگزاری نمایش‌گاه محصولات زراعتی و صنایع دستی در دایکندی

حمل ۲۲, ۱۳۹۷

بی‌بی‌گل غنی: زنان در افغانستان باید به اسناد حقوقی دست‌رسی پیدا کنند

دلو ۲۱, ۱۳۹۶

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان