خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
افغانستان

ولسوالی دشت ارچی قندوز به تصرف دولت درآمد

در تاریخ:
شنبه ۲۰ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

وزارت دفاع ملی کشور امروز (شنبه ۲۰ میزان) از تصرف کامل ولسوالی دشت ارچی قندوز خبر می دهد.

در اعلامیه وزارت دفاع آمده است که نیروهای ارتش هم اکنون در مرکز این ولسوالی حضور دارند. طالبان در این باره واکنشی نشان نداده اند.

در خبرنامه وزارت دفاع افغانستان آمده که در ادامه عملیات نیروهای امنیتی افغانستان ساعت ۱:۳۰ شب گذشته (جمعه ۱۹ میزان) نیروهای طالبان “به گونه کامل” از اطراف ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز پاکسازی شده‌اند و کنترل “کامل ولسوالی” در اختیار نیروهای امنیتی افغانستان افتاده است.

وزارت دفاع افغانستان مدعی شده که در این عملیات “مواضع و پناهگاه‌های مستحکم طالبان نابود شد و تلفات سنگینی به افراد این گروه وارد شده است.”

در خبرنامه وزارت دفاع افغانستان تاکید شده که نیروهای امنیتی این کشور برای “پاکسازی” مناطق تحت کنترل طالبان “به شدت” ادامه دارد.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که در مدت شش ماه گذشته ۱۲ ولسوالی در ولایت‌های غزنی در جنوب، بدخشان، قندوز، تخار در شمال شرق و فاریاب در شمال از کنترل طالبان خارج شده‌اند.

در روزهای گذشته طالبان حمله سنگینی را در چند ولسوالی ولایت تخار آغاز کرده و جنگ تا نزدیکی شهر تالقان مرکز ولایت تخار رسید، اما عملیات نیروهای امنیتی افغانستان باعث شد که نیروهای طالبان عقب رانده شوند.

طالبان در این حملات همزمان موفق به پیشروی‌هایی در ولسوالی بهارک، دشت قلعه و خواجه غار ولایت تخار شدند که با ادامه درگیری اکنون مقام‌های دولتی اعلام کرده‌اند که حمله طالبان را در این ولسوالی‌ها عقب رانده و از مسیر ولسوالی خواجه غار وارد ولسوالی دشت ارچی شده‌اند.

فرماندهی پلیس قندوز نیز اعلام کرده که کنترل ولسوالی دشت ارچی بدست نیروهای دولتی آمده و “تلفات سنگین” نیز به شورشیان طالب وارد شده است.

طالبان حدود یک ماه قبل (۱۷سنبله) موفق به تصرف ولسوالی دشت ارچی شدند و بعد از این مسیر به ولسوالی خواجه غار در همسایگی آن حمله کردند. طالبان بارها از این مسیر به ولسوالی خواجه غار حمله کرده‌اند.

ولسوالی دشت ارچی از ناامن‌ترین و مهمترین ولسوالی ولایت قندوز است. این ولسوالی در چهار سال گذشته چندین بار میان نیروهای دولتی و شورشیان دست به دست شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

یک پولیس ترافیک از سوی طالبان در قندوز تیرباران شد

اسد ۱۰, ۱۴۰۰

۴ جنگجوی طالب در قندوز کشته و زخمی شدند

سرطان ۳۱, ۱۴۰۰

حمله طالبان بر بندر امام صاحب قندوز عقب زده شد

سرطان ۹, ۱۴۰۰

سرپرست وزارت داخله برای بررسی وضع امنیتی به قندوز سفر کرد

سرطان ۳, ۱۴۰۰

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل