خبرگزاری بخدی

منو
حقوق بشر

وظیفه ولسوال واخان بدخشان به دلیل آزار جنسی یک زن گردشگر خارجی تعلیق شد

در تاریخ:
سه شنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

اداره مستقل ارگان های محلی کشور اعلام کرد که وظیفه عبدالمعروف خیرخواه، ولسوال واخان ولایت بدخشان به اتهام آزار و اذیت جنسی یک زن گردشگر استرالیایی به حالت تعلیق درآورده شده است.

سیدشاه مقیم، سخنگوی اداره مستقل ارگان های محلی گفت که به اداره محلی ولایت بدخشان دستور داده شده که هیاتی برای بررسی این اتهام توظیف کند و به زودترین فرصت نتیجه بررسی هایش را شریک سازد.

از سویی هم آقای مقیم گفته که بررسی ها در این مورد آغاز شده اما تاکنون این قضیه به گونه درست روشن نیست.

گفته می‌شود که یک زن گردشگر خارجی چندی پیش حدود دو ماه پیش برای گردش از طریق راه تاجکستان به ولسوالی واخان بدخشان آمده بود اما از سوی عبدالمعروف خیرخواه مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

این زن که گفته می شود از کشور استرالیا است ادعا کرده پس از اینکه مورد اذیت جنسی قرار گرفته دوباره به تاجکستان برگشته و شکایت نامه رسمی در این مورد به نهادهای قضایی افغانستان فرستاده است.

در همین حال مقام‌های محلی ولایت بدخشان گفته اند که شکایت نامه این زن گردشگر خارجی حدود ۲۰ روز قبل به اداره محلی این ولایت رسیده و اکنون تحت بررسی جدی قرار دارد.

اتهام آزار و اذیت جنسی این گردشگر از سوی یک مقام محلی حکومت در حالی همه‌گانی می‌شود که پیش از این اتهام آزار و اذیت جنسی زنان حتا در ارگ ریاست‌جمهوری و دانشگاه های افغانستان نیز گزارش شده‌است.

ولسوالی واخان در بدخشان به دلیل داشتن طبیعت زیبا و بکر، یکی از محل های تفریحی و توریستی به حساب می آید و در این اواخر با نشر تصاویر مستند از این ساحات توجه گردشگران خارجی را به خود جلب کرده است.

همچنان این ساحه به عنوان دومین پارک ملی کشور پس از بند امیر بامیان نامگذاری شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks