خبرگزاری بخدی

منو
صحت

وزارت صحت: تحقیق درباره ادعای قاچاق دستگاه های تنفسی ادامه دارد

در تاریخ:
چهارشنبه ۴ سرطان ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

وزارت صحت عامه کشور می گوید که تحقیقات درباره ادعای قاچاق دستگاه های تنفسی به کشور پاکستان ادامه دارد و جزییات در این مورد هفته آینده شریک می شود.

اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت که امروز(۴ شنبه، ۴ سرطان) در مرکز رسانه های حکومت صحبت می کرد افزود که رهبری وزارت به ریاست های ولایت هدایت داده تا جدولی از دستگاه های تنفسی موجود ترتیب داده و تا در اختیار رسانه ها قرار داده شود.

آقای سمسور همچنان گفت که وزارت صحت هرگونه اسناد موثق درباره وجود فساد در این وزارت را به گونه جدی پیگیری می کند و عامل آن هر کسی که باشد با او برخورد قانونی می شود. او از رسانه های کشور خواست تا اسناد موثق درباره موجودیت فساد ارایه کنند تا حامیان خارجی از کمک های خود به این وزارت کم نکنند.

به گفته آقای سمسور وزارت صحت به کمک های خارجی نیاز مبرم دارد و اگر این کمک ها کم یا قطع شود مردم افغانستان بیشترین زیان را خواهند کرد.

این در حالی است که خبرگزاری پژواک مدعی است که اسنادی در دست دارد که نشان می دهد ۳۴ پایه دستگاه تنفسی مربوط به وزارت صحت عامه کشور به پاکستان قاچاق شده است. این ادعا از سوی مقام های وزارت صحت عامه رد شده است.

روز گذشته  دادستانی کشور از بازداشت یک معتمد گدام مرکزی وزارت صحت عامه به اتهام اخذ رشوه ۸۰ هزار دالری خبر داد. بعد از پخش این خبر، جواد عثمانی نامزد وزیر صحت عامه دستور بازرسی گدام این وزارت را داد و اعلام کرد که هرکسی که در فساد دست داشته باشد را به ارگان های عدلی و قضایی معرفی می کند

آقای عثمانی در صفحه تویترش نوشته است که “اینجانب بمثابه سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه دولت جمهوری اسلامی افغانستان نه تنها اینکه از نشر هر نوع گزارشات مطبوعات که منجر به شفافیت و جلوگیری از فساد گردد، استقبال می نمایم بلکه در این عرصه مطبوعات را جداً حمایت نیز می نمایم..”

گزارش ها درباره فساد در وزارت صحت عامه کشور در حالی پخش می شود که در ۳ ماه اخیر این وزارت به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور بیشتر از گذشته در کانون توجه های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

سروی وزارت صحت عامه: بیش از ۳۱ درصد از جمعیت کشور مصاب به ویروس کرونا شده اند

اسد ۱۵, ۱۳۹۹

شمار مجموعی بهبود یافتگان از بیماری کرونا به ۲۰ هزار و ۷۰۰ تن رسید

سرطان ۱۸, ۱۳۹۹

شمار مجموعی جان باختگان ویروس کرونا در کشور به ۷۴۵ تن رسید

سرطان ۱۰, ۱۳۹۹

افزایش یک و نیم برابری مبتلایان پولیو در کشور

سرطان ۴, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان