خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

وزارت داخله صدور جواز حمل اسلحه را پس از دو سال توقف از سر گرفت

در تاریخ:
سه شنبه ۷ قوس ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

ویس احمد برمک، سرپرست وزارت امور داخله کشور اعلام کرد که صدور جواز حمل اسلحه که دو سال متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته می‌شود.

آقای برمک امروز (سه‌شنبه) در نشستی به خبرنگاران گفت که طرزالعمل صدور جواز حمل اسلحه در شورای امنیت ملی بازنگری و تصویب شده است و این اقدام به منظور استفاده دفاع مشروع به شهروندان کشور است.

به گفته آقای برمک، سلاح‌های دارای مجوز صرفا برای محافظت شخصی استفاده خواهد شد و اگر سلاح‌های دارای مجوز در موارد غیر از این موارد استفاده شود، مجوز حمل آن‌ها باطل و با دارندگان آنها برخورد قانونی خواهد شد.

همچنان دفتر مطبوعاتی این وزارت با نشر خبرنامه ای گفته است که: ” پروسه توزیع جواز حمل اسلحه از مدت دوسال بدین‌سو به تعویق افتاده بود بعد از بازنگری در طرزالعمل، تعویض وسایل تخنیکی، ایجاد سیستم خاص امنیتی و درج آن در کلیشه کارت سلاح، ایجاد یک سلسله سهولت ها و محدودیت ها روند صدور جواز حمل اسلحه از سر گرفته می‌شود.”

براساس این طرزالعمل، دفاع مشروع شخصی در چنین حالات تعریف شده: دفاع در برابر حمله و تعرض، دفاع متناسب با خطر تهدیدکننده، دفاع تنها برای رفع خطر، دفاع در برابر عمل مغایر قانون و غیرعادلانه و در صورتی که مدافع باعث عمل جرمی مهاجم نشود.

گفته شده که ریاست عمومی مبارزه علیه تروریزم وزارت امورداخله بعد از تکمیل اسناد قانونی، آماده توزیع جواز حمل سلاح مطابق احکام طرزالعمل جدید به متقاضیان واجد شرایط می‌باشد.

در خبرنامه وزارت آمده است که براساس طرزالعمل صدور مجوز حمل سلاح، متقاضیان حق درخواست صدور مجوز حمل سلاح‌های دارای گلوله‌های با قطر ۷.۶۲ ملی‌متر و ۹ ملی‌متر را دارند. برای حمل سلاح‌های سنگین‌تر مانند “پ‌ک” و “آرپی‌جی” مجوز صادر نمی‌شود.

در این سند تاکید شده که افراد دارای مجوز حمل سلاح حق استفاده از یونیفورم نیروهای امنیتی و مداخله در امور نیروهای امنیتی و دفاعی را ندارند.

گفته شده که براساس این طرزالعمل، هر فرد حق درخواست صدور مجوز حمل یک قبضه سلاح را دارد و کسانی که بیشتر از یک عدد سلاح داشته باشند، آن را باید به دولت تحویل دهد.

وزارت داخله گفته که متقاضیان تمام اسناد مورد ضرورت ( تذکره تابعیت، جواز شرکت، فوتو، جواز قبلی حمل سلاح) و متقاضیان جدید سایر اسناد مورد نیاز را، با خود داشته و خود غرض طی مراحل اسناد مراجعه کنند.

بر اساس اعلامیه وزارت داخله، معیاد جواز حمل سلاح از یک سال به سه سال تزیید یافته که در بدل فیس معین با توجه به جواز نامه های تجارتی و اسناد قانونی شامل طرزالعمل اجرا می‌شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

اداره امنیت ملی اعلام کرده است که ماموران این اداره، یک گروه مسلح پنج نفره از آدم ربایان و سارقان را بازداشت کرده اند

چهارده تن درپیوند به جرم های جنایی توسط پولیس از پنج ولایت بازداشت شدند

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

وزارت داخله بررسی‌ها در مورد چگونگی قتل وحید مژده را آغاز کرد

عقرب ۳۰, ۱۳۹۸

اکادمی پولیس ملی به‌نام ” اکادمی پولیس ملی جنرال رازق” نام‌گذاری شد

میزان ۳۰, ۱۳۹۸

شورای امنیت ملی هیاتی را به‌منظور ” حل مشکل” میان پولیس و اعضای مجلس توظیف کرد

میزان ۲۲, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks