خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

وزارت داخله: خبر حمله بالای معترضین در قندوز از سوی نیروهای امنیتی نادرست است

در تاریخ:
دوشنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 وزارت داخله کشور امروز (۲ شنبه ۲۶ عقرب) با پخش اعلامیه ای می گوید که خبر حمله بالای معترضین از سوی نیروهای امنیتی نادرست است.

در اعلامیه ای که از سوی این وزارت پخش شده است آمده که روز گذشته (یک شنبه) بر اثر فیر هاوان از سوی طالبان بر دفتر کمیسیون انتخابات در ولایت قندوز یک غیر نظامی جان باخته و ۴ تن دیگر زخمی شده اند.

همچنان در اعلامیه افزوده شده که نیرو های امنیتی افغان با احترام به قوانین نافذه کشور مکلف به تامین امنیت تظاهرات اند، طبق ماده سی و ششم قانون اساسی افغانستان اتباع این کشور حق دارند برای تامین مقاصد جایز و صلح آمیز، بدون حمل سلاح طبق قانون اجتماعات، تظاهرات نمایند.

در اعلامیه افزوده شده که از آنجا که نیرو های امنیتی افغان با بی طرفی کامل تمام مراحل انتخابات را پُشت سر گذاشتند؛ مورد تایید مردم و نهاد های ناظر بر انتخابات نیز قرار گرفتند و اطمینان می‌دهیم که تمام نیرو های امنیتی افغان مصمم بر حفظ بی طرفی کامل در همه مراحل بعدی خواهند بود و هیچگاه اجازه مداخله در روند انتخابات را نخواهند داشت.

عبدالله عبداالله دیروز به خبرنگاران گفت که پولیس در کندز بر شماری از باشندگان این ولایت که مخالف بازشماری آرا بوده اند، گلوله‌باری کرده که در نتیجۀ آن، یک ناظر ستاد انتخاباتی “ثبات و همگرایی” کشته شده است.

این درحالی است که حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان از “تیراندازی نیروهای امنیتی و درگیری آنان با معترضان به خاطر بازشماری آرا در کندز و برخی از ولایت‌های دیگر” ابراز نگرانی کرده است.
رییس جمهور پیشین افغانستان از عواقب این کار هشدار داده و از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان خواسته است که “تعهد شان را به دفاع از کشور و مردم افغانستان حفظ کنند.”

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

“کمیسیون انتخابات میکانیزم حسابده برای اعتبار دهی به آرا نداشته”

قوس ۱۳, ۱۳۹۸

صدیقی: “طرح ایجاد حکومت مشارکتی خلاف قانون اساسی است”

قوس ۱۱, ۱۳۹۸

شورای نامزدان: “حکومت مشارکتی بین نامزدان ایجاد شود”

قوس ۱۱, ۱۳۹۸

واکنش کمیسیون انتخابات به تظاهرات تیم ثبات و همگرایی، بدون بررسی نمی توان ۳۰۰ هزار را باطل کرد

قوس ۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks