خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

وزارت خارجه امریکا : دولت افغانستان در مقابل مقام های “مفسد” اقدام کند

در تاریخ:
شنبه ۱۹ دلو ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

وزارت خارجه ایالات متحدۀ امریکا گفته است که دخیل بودن افسران پولیس افغانستان در قاچاق و توزیع مواد مخدر در کابل ناامید کننده است.

وزارت داخله افغانستان هفته گذشته از بازداشت شش افسر پولیس مبارزه با مواد مخدر کابل خبر داد که به گفته این وزارت، در قاچاق و توزیع مواد مخدر در این شهر دست داشته اند.

الیس ویلز، معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور آسیایی جنوبی و مرکزی روز شنبه (۱۹ دلو) در صفحه تویترش گفته است که قاچاق و تجارت مواد مخدر بی‌ثباتی را در افغانستان تقویت می‌کند و روند حکومت‌داری خوب و توسعۀ اقتصادی آن کشور را تضعیف خواهد کرد.

خانم ویلز همچنان گفته است: “برای تطبیق قانون، مهم است تا در برابر مقام‌های مفسد اقدام شود”.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان روز پنجشنبه (۱۷ دلو) به خبرنگاران گفته بود که میان احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل، آمر کشف مبارزه با مواد مخدر حوزه پنجم شهر کابل، فرمانده گروه عملیاتی مدیریت مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل، معاون مدیریت کنترل مواد کمیایی پولیس مبارزه با مواد مخدر کابل و آمر تحلیل و ارزیابی مدیریت مبارزه با مواد مخدر پولیس به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر بازداشت شده اند.

در همین حال، محمد مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله برای پولیس کابل دو ماه فرصت داده تا شبکه‌های توزیع مواد مخدر را بازداشت کنند.

سخنگوی وزارت داخله گفته است، بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که بازداشت آن عده از افرادی که در خرید و فروش مواد مخدر در سطح پایین دخیل اند، تاثیری روی عرضه مواد مخدر ندارد و نیاز است تا تلاش‌ها برای بازداشت قاچاقبران و توزیع کنندگان مواد مخدر افزایش یابد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

ارگ: اشرف غنی با مایک پمپیو دیدار و گفتگو کرد

حمل ۴, ۱۳۹۹

سفارت امریکا در عراق مورد حمله راکتی قرار گرفت

دلو ۷, ۱۳۹۸

پومپیو: امریکا در کنار مردم افغانستان ایستاده است

قوس ۲۱, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks