خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
افغانستان

وزارت ارشاد، حج و اوقاف خواستار اقدام نهاد های عدلی و قضایی علیه مولوی انصاری شد

در تاریخ:
یکشنبه ۳ حوت ۱۳۹۹
گزارش توسط:
صبور قیومی- کابل
اشتراک گذاری:

وزارت ارشاد، حج و اوقاف کشور اظهارات مولوی مجیب‌الرحمان انصاری را محکوم کرده و آن‌را غیرمسئولانه، خلاف قانون و در تضاد با اصول اسلامی و منافع علیای افغانستان دانسته است.

این وزارت از ارگان‌های عدلی و قضایی خواسته است که به اظهارات مولوی انصاری عکس‌العمل نشان داده و عاجل اقدام کنند تا جلو چنین حرکات «غیرمسئولانه و جانب‌دارانه که در اصل آب در آسیاب دشمن ریختن است»‌ را بگیرند.

در اعلامیه‌ی وزارت ارشاد، حج و اوقاف که امروز (شنبه، ۲ حوت)‌ منتشر شده، آمده است که اوضاع افغانستان در نقطه‌ی بسیار حساس قرار دارد و چنین اظهارات تنها می‌تواند آتش جنگ را شعله‌ور کرده و به شدت آن بیفزاید.

به نقل از اعلامیه، این گونه اظهارات همچنان سبب کشتار بیشتر مردم بی‌گناه توسط تروریستان می‌شود و نتیجه‌ی «این همه نابسامانی قطعا به نفع دشمنان سودجو و فرصت‌طلب خواهد بود».

در اعلامیه آمده است: «اظهارات ملا انصاری می‌تواند پیامد‌های ناگواری در پی داشته باشد، مزید به ریختن خون انسان‌ها، سبب تخریب منازل و مراکز دینی و فرهنگی، فعالیت‌های تجاری و خدماتی در کشور می‌گردد.»

طبق اعلامیه‌ی وزارت حج، اظهارات اخیر مولوی انصاری درحالی مطرح شده که سازمان‌ها و کشورهای مختلف اسلامی جنگ در افغانستان را برادرکُشی، حرام و خلاف دستورهای دینی خوانده‌اند.

مولوی انصاری روز گذشته در خطبه‌ی نماز جمعه گفته است هر کس که از نظام حمایت کند، مرتکب گناه کبیره شده است. او همچنان گفته است که علمای دینی که نظام کنونی را تأیید می‌کنند، از جمله علمای یهود و نصارا هستند.

این گفته‌ها واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشته است. حمدالله محب، مشاور امنیت ملی امروز در یک نشست خبری گفت که به ریاست عمومی امنیت ملی وظیفه سپرده شده است تا آن‌را بررسی کند.

والی هرات نیز گفته است که اجازه نمی‌دهد داعش به هرات بیاید و از انصاری خواسته که به داعش خوش‌خدمتی نکند.

از سوی هم، وزارت ارشاد، حج و اوقاف گفته است که مسجد و مدرسه‌ی انصاری از جمله مساجد و مدارسی است که در این وزارت ثبت نشده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

سازمان همکاری‌های اسلامی: دوام جنگ پس از خروج نیروهای خارجی، مسلمان‌کشی است

جوزا ۲۰, ۱۴۰۰

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، روبینا امینی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل