خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

ورزشکاران معترض کشور: حکومت تنها مدال ما را نیاز دارد

در تاریخ:
یکشنبه ۱۶ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط:
نصرت تابان
اشتراک گذاری:

ملی پوشان رشته‌های مختلف ورزش کشور می گویند که حکومت هیچ توجهی به آنان ندارد، اما با این جود از آنان انتظار دارد که در رقابت های بیرون مرزی مدال بدست آورند.

احمد رومان عباسی، عضوی تیم ملی تکواندوی کشور و دارنده‌ی مدال از المپیک آسیا، می‌گوید که با وجود بی توجهی حکومت و کمیته‌ی ملی المپیک، همیشه تلاش کرده است که پرچم کشور را در بیرون از افغانستان به اهتزار درآورد.

این ملی پوش کشورافزود که ورزشکاران همواره تلاش می‌کنند که برای افغانستان افتخارآفرینی کنند، اما درمقابل، هر ورزشکار در ماه از طرف کمیته ملی المیک، یک هزار افغانی معاش دریافت می‌کند که به گفته‌ی او جفای بزرگ به حق آنانست.

انتقادِ ورزشکاران از کمیته‌ی ملی آلمپیک و حکومت چیزی تازه‌یی نیست، بل بارها به آنچه که آنان بی توجهی حکومت در بخش ورزش می دانند انتقاد کرده اند.

در تازه ترین مورد، شماری از ورزشکاران ، کمپاین زیر نام ” معاش بدهید- خیرات نه” راه اندازی کردند که به امیتازهای که حق شان است دست یابند.

در چند سال اخیر افغانستان در بخش ورزش پیشرفت چشم گیری داشته است و در رقابت های گوناگون خارج کشوری ملی پوشان نام افغانستان را در میان کشور های مختلف بلند کرده است.

در همین حال شهروندان کشور می‌گویند که  ورزش کاران نه تنها برای افغانستان مدال میاورند بلکه، سبب وحدت و همدلی میان مردم کشور نیز شده اند.

با این حال ورزشکاران به حکومت هشدار می‌دهند اگر به وضعیت شان توجه نشود بسیاری ورزش کاران مجبور می‌شوند با ورزش خدا حافظی کنند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks