خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

واکنش طالبان به فهرست ۲۵۰ نفری حکومت: نشست قطر پلان شده و منظم است نه مراسم عروسی

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۸ حمل ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

گروه طالبان پس از نشر فهرست ۲۵۰ نفری هیات دولت افغانستان برای شرکت در نشست قطر اعلام کرد که تنظیم کنندگان نشست این تعداد افراد را نمی‌پذیرد و قرارهم نیست که تنها از کابل به این تعداد افراد به قطر بروند.

طالبان امروز (چهارشنبه، ۲۸ حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفته: ” تهیه کننده های لیست در کابل باید درک کنند که این یک نشست منظم و پلان شده در یک کشور دور خلیجی است، نه مراسم عروسی و یا مهمانی در کدام هوتل کابل.”

در اعلامیه طالبان تاکید شده است که از میان این لیست نام های شخصیت‎های محدود سیاسی و بزرگان قومی در لیست نهایی وجود دارد که تنها آن ها اشتراک می کنند.

این در حالیست که عصر دیروز ریاست جمهوری کشور فهرست ۲۵۰ نفری هیات دولت افغانستان برای گفت‌و‌گوهای صلح با طالبان در نشست قطر را اعلام کرد.

در این فهرست نام‌های ۸۹ تن ازسوی جریان‌های سیاسی و ۱۶۰ تن دیگر ازسوی ریاست‌جمهوری جا داده شده اند که در این میان ۵۲ زن نیز شامل اند.

قرار است تا دو روز دیگر ( ۲۰ ماه اپریل میلادی) نشست صلح بین الافغانی میان هیات دولت افغانستان، نمایندگان طالبان و نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در شهر دوحه قطر دایر شود.

در همین حال در اعلامیه طالبان آمده است که هرچند اداره کابل لیست دو صد و پنجاه نفری اشتراک کنندگان نشست قطر را پخش کرده است، تنظیم کنندگان نشست پلان ندارند که این تعداد افراد را تنها از کابل بپذیرند و نه هم در چنین کانفرانس ها این گونه اشتراک ها مروج است.

همچنان تاکید شده است که در این نشست سیاسیون و بزرگان که از کابل به قطر می‌روند تنها به عنوان افغان‌ در این نشست ابراز نظر و صحبت می‌کند و نه به عنوان نماینده از حکومت افغانستان.

گروه طالبان بارها نشست رو در رو با حکومت وحدت ملی را رد کرده است.

در اخیر اعلامیه نیز گفته شده که: ” از ترتیب و نشر اینگونه لیست ها معلوم می شود که اداره کابل از چنین نشست ها و از پیشرفت در راستای صلح هراس دارد و با اینگونه حرکات خود در پی تخریب آن است.”

از سویی هم پس از اعلام فهرست ۲۵۰ نفری هیات دولت افغانستان برای شرکت در نشست صلح قطر، شماری از بزرگان سیاسی کشور به همه شمول نبودن و طولانی بودن فهرست انتقاد کرده و خواهان بازنگری آن شده اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

موافقت‌نامه صلح میان امریکا و طالبان در قطر امضا شد

حوت ۱۰, ۱۳۹۸

غنی: افغانستان و امریکا با تهدیدات مشترک مواجه اند

دلو ۲۷, ۱۳۹۸

رئیس جمهورغنی جهت اشتراک در ۵۶ مین کنفرانس امنیتی مونیخ عازم آلمان شد

دلو ۲۴, ۱۳۹۸

دونالد ترامپ توافق‌نامه صلح با طالبان را به‌گونه مشروط تصویب کرده است

دلو ۲۳, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks