خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

” نیروهای پولیس و ارتش در روزهای عید در حالت آماده باش قرار دارند”

در تاریخ:
شنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

وزارت امور داخله کشور اعلام کرد که پلان تامین امنیت روزهای عید سعید قربان در مساعی مشترک با وزارت دفاع ملی و ریاست عمومی امنیت ملی به اجرا می‌شود و نیروهای امنیتی و ارتش ملی در حالت آماده باش قرار دارند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله که پس از چاشت امروز شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با سخنگوی وزارت دفاع ملی در مورد آمادگی ها برای تأمین امنیت روزهای عید قربان سخن می زد، گفت:” نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در روزهای عید در حال آماده باش قرار دارند و از تمام امکانات شان به خاطر تأمین امنیت شهروندان استفاده می‌کنند.”

آقای رحیمی گفت عید گاه ها، مساجد، تفریح گاه ها، پارک ها وسایر جاهایی که مردم در آن حضور بیشتر دارند، در روزهای عید به گونه جدی تحت پوشش تدابیر ویژه امنیتی قرار می گیرند.

رحیمی گفت به خاطر جلوگیری از تهدید های امنیتی؛ نیروهای کشفی و استخبارات آمادگی کامل دارند و ساحات مورد نظر، تحت مراقبت جدی آنان قرار دارد.

این در حالیست که براساس اعلام وزارت کار و امور اجتماعی کشور امروز شنبه عرفه و فردا یکشنبه اول عید سعید قربان می‌باشد. عدم اطمینان از امنیت شهرها به ویژه شهر کابل شهروندان را نگران کرده است.

در روزهای اخیر شهر کابل شاهد انفجار های خونین بوده است. شورشیان همواره تجمعات مردم را هدف حمله قرار می دهند.

با این حال سخنگوی وزارت داخله از مردم خواست که در صورت مشاهده موارد مشکوک، به نیروهای امنیتی و با استفاده از شماره های تماس ۱۰۰، ۱۱۹ و۱۰۰۱ که به گونه ۲۴ساعته فعال می باشند، همکاری کنند.

او افزود به تمام بخش های امنیتی در کابل و ولایت ها نیز امر شده است تا افراد و اشخاصی را که در روزهای عید با استفاده از پتاقی و مواد آتش زا، امنیت مردم را مختل می کنند، شناسایی و بازداشت نموده و به مراجع قانونی تحویل دهند.

در همین حال، روح الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی از هماهنگی لازم نیروهای دفاعی و امنیتی برای تأمین امنیت هرچه بهتر روز های عید قربان سخن زد و افزود وزارت دفاع، داخله و ریاست عمومی امنیت ملی چه از لحاظ نیروی زمینی و چه نیروی هوایی در حال آماده باش کامل قرار دارند تا امنیت مردم را در سراسر کشور تأمین کنند.

او گفت عملیات های نیروهای دفاعی و امنیتی کشور پیش از عید قربان، در جریان عید و پس از عید برضد تروریستان و دشمنان مردم افغانستان، براساس پلان ادامه می یابد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

وزارت داخله از استرداد ۵ قاتل فراری از ایران خبر داد

جوزا ۱۳, ۱۳۹۹

پولیس کابل یک شبکه ۲۵ نفری فریبکاران “کیونیت” را بازداشت کرد

جدی ۱۷, ۱۳۹۸

وزارت دفاع ملی: ۲۲ جنگجوی طالب در ۲۴ ساعت گذشته کشته شدند

جدی ۲, ۱۳۹۸
اداره امنیت ملی اعلام کرده است که ماموران این اداره، یک گروه مسلح پنج نفره از آدم ربایان و سارقان را بازداشت کرده اند

چهارده تن درپیوند به جرم های جنایی توسط پولیس از پنج ولایت بازداشت شدند

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks