خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

نکلسون: نیروهای بین‌المللی نظامیان افغانستان را موثرترین نیروها در منطقه می‌سازند

در تاریخ:
یکشنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

جان نیکلسون، قوماندان عمومی نیروهای خارجی در افغانستان در کابل گفت که نیروهای بین‌المللی نظامیان افغانستان را موثر ومدرن‌ترین نیروها در منطقه می‌سازند.

جان نیکلسون که دیروز (شنبه، ۱۱ قوس) در مراسمی صحبت می‌کرد، افزود که مشاوران آمریکایی با بخش‌های مختلف نیروهای امنیتی افغانستان کار خواهند کرد.

به گفته‌ی او، افزایش نیروهای ویژه، دوبرابرشدن نیروهای کماندو و مدرن ساختن نیروهای هوایی چهره‌ی جنگ در افغانستان را تغییر داده‌است.

قوماندان عمومی نیروهای خارجی در افغانستان در مراسم انتقال قوماندانی نیروهای مرزی از وزارت داخله به وزارت دفاع کشور، گفت که نیروهای امنیتی افغانستان اکنون در جنگ موقف تهاجمی دارند.

در این مراسم که با حضور رییس‌جمهوری، قوماندان عمومی نیروهای خارجی و سرپرستان وزارت‌های داخله و دفاع کشور در کابل برگزار شده‌بود،‌ قوماندانی بیش از ۱۹ هزار نیروی مرزی افغانستان از وزارت داخله به وزارت دفاع سپرده شد.

ویس‌احمد برمک، سرپرست وزارت داخله‌ی کشور در این مراسم گفت که از این پس فقط حدود چهار هزار سرباز پولیس در ساختاز وزارت داخله باقی خواهند ماند.

او گفت که او گفت که این نیروها به تجهیزات مدرن و آموزش‌های فنی مجهز خواهند شد و برای کنترل مرز‌های رسمی زمینی و هوایی افغانستان در ساختار وزارت داخله باقی می‌مانند.

طارق‌شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع کشور نیز در این مراسم گفت که انتقال مدیریت و قوماندانی نیروهای مرزی از وزارت داخله به وزارت دفاع افغانستان به منظورحمایت به موقع از آنان و ایجاد اصلاحات بنیادی در این نیروها می‌باشد.

در این برنامه تمامی اسلحه و تجهیزات این نیروها نیز از وزارت داخله به وزارت دفاع کشور منتقل می‌شود.

به نقل از گفته‌های سرپرست وزارت دفاع، نیروهای مرزی کشور اکنون از نظر کارمندان مورد نیاز ۹۰ درصد، از نظر سلاح سبک، ۸۵ درصد، از نظر داشتن سلاح سنگین، ۴۵ درصد و از انظر وسایط و تجهیزات دیگر، ۷۰ درصد تکمیل اند.

او در این مراسم گفت که این نیروها پیش از این با چالش‌هایی از جمله؛ نداشتن قابلیت رزمی، عدم دریافت آموزش‌های لازم، نبود تاسیسات نظامی مثل پاس‌گاه‌ها، نداشتن حمایت هوایی کافی، نداشتن پوشش سراسری، وجود ۲۶۴ راه باز و نبود پوشش امنیتی برای ۱۵۰۰ کیلومتر مرز رسمی مواجه بودند.

از سویی، محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور نیز در این مراسم گفت که اکنون نیروهای طالبان قادر به جنگ رویارو با نیروهای افغان نیستند.

او با اشاره به ادعاهای شماری از سیاست‌مداران کشور گفت کسانی که مدعی حمایت شماری از مقام‌های دولتی به گروه داعش اند، باید در دادگاه حاضر شوند و ادعای شان را ثابت کنند.

آقای غنی گفت که اگر این افراد ادعای شان را ثابت نکنند، باید چادر بپوشند.

رییس‌جمهوری کشور گفت که او اولین کسی است که درباره‌ی خطر داعش در منطقه صحبت کرده‌است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

وزارت داخله: ۲۸۴۸ قاچاق‌کننده‌ی مواد مخدر در سال جاری بازداشت شده‌است

حوت ۲, ۱۳۹۶

برمک: وزارت داخله ۹۰ درصد از آنارشیزم و فساد بیرون شده‌است

دلو ۲۹, ۱۳۹۶

۹۴ مقام ارشد وزارت داخله؛ به شمول چهار جنرال به دادستانی معرفی شد

دلو ۲۳, ۱۳۹۶

رییس کوپراتیف‌های وزارت داخله به اتهام اختلاس ۱۰۰ میلیون افغانی بازداشت شد

جدی ۲۵, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks