خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

نورستانی: برگزاری موفقانه انتخابات خواست مردم و وظیفه کمیسیون های انتخاباتی است

در تاریخ:
یکشنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری خواست مردم و وظیفه دو کمیسیون مستقل انتخابات و شکایات است.

به گفته نورستانی، کمیسیون‌های انتخاباتی با وظایف و صلاحیت‌های مشخص برای برگزاری انتخابات نقش یکسان دارد و این کمیسیون‌ها تاکنون در بخش تهیه پلان عملیاتی، استخدام کارکنان، تهیه کارشیوه‌های مربوط موفق بوده است.

اعضای کمیسیون‌ مستقل انتخابات و کمیسیون شکایت انتخاباتی پس از برگزاری یک نشست دو روزه برای ایجاد هم‌آهنگی میان دو کمیسیون روز یک‌شنبه، سی‌ام سرطان در یک نشست خبری ظاهر شدند و برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان اعلام آماده‌گی کردند.

نشست هم‌آهنگی میان کمیسیون‌های انتخاباتی به روزهای شنبه و یک‌شنبه (۲۹ و ۳۰ سرطان) برگزار شده است. این دو کمیسیون در پایان این نشست یک اعلامیه مشترک را منتشر کرد.

در اعلامیه مشترک کمیسیون‌های انتخاباتی گفته شده است که برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه و مدیریت درست آن می‌تواند زمینه صلح و ثبات دایمی و همدلی را در کشور فراهم کند.

اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی در این اعلامیه گفته‌اند که بر اساس مسوولیت کاری و الزامات قانونی آماده‌گی جدی و کامل را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در زمان اعلام شده آن دارند.

گفت که کمیسیون‌های انتخاباتی در هم‌آهنگی با دیگر طرف‌های دخیل در روند انتخابات کار می‌کنند تا چالش‌ها شناسایی کنند تا به این ترتیب و با درس از تجربه‌های گذشته این چالش‌ها بر طرف شود.

اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی هم‌چنان از دیگر جوانب دخیل در روند انتخابات خواستند که این کمیسیون‌ها را در برگزاری انتخابات به موقع و معتبر یاری کند.

از جانب دیگر، زهره‌‌بیان شینواری، رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی در این نشست خبری گفت که کمیسیون‌های انتخاباتی به مردم و نامزدان و دیگر جوانب دخیل در روند انتخابات یک پیام واحد دارد و آن این‌که در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدی است و در این راستا با دیگر طرف‌ها هم‌آهنگ عمل خواهد کرد.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان برگزار شود، برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۱.۳ میلیارد افغانی بودجه در نظر گرفته شده است که ۶.۹ میلیارد آن را دولت افغانستان و ۴.۴ میلیارد افغانی دیگر آن را حامیان بین‌المللی انتخابات پرداخت می‌کنند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد؛ محمد اشرف‌غنی پیروز انتخابات

دلو ۲۹, ۱۳۹۸

کمیسیون انتخابات روند تفتیش ویژه و بازشماری آرا را فردا آغاز می‌کند

دلو ۲۶, ۱۳۹۸

دیدار حمدالله محب با سفیر آلمان در کابل؛ گفتگو در مورد انتخابات و صلح

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

جنبش جوانان شمالی : “اگر تیم های انتخاباتی تلاش کنند که کشور را به بحران ببرند از دولت مقتدر حمایت می کنیم”

قوس ۶, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان