خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

نشست هیات اتاق تجارت بین المللی در افغانستان با سفیر چین و تاکید بر انکشاف روابط تجارتی

در تاریخ:
شنبه ۱۵ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

چهارمین جلسه هیات مدیره اتاق تجارت بین المللی در افغانستان با حضور اعضای هیات رهبری اتاق و سفیر کشور چین در کابل برگزار شد و اشتراک کنندگان بر انکشاف روابط تجارتی و سرمایه گذاری میان افغانستان و چین تاکید کردند.

دفتر مطبوعاتی اتاق تجارت بین المللی با نشر خبرنامه ای گفته است که در این جلسه سفیر کشور چین، مسوول بخش اقتصادی سفارت این کشور و سایر همکاران آنان شرکت کرده بودند.

رییس هیات مدیره اتاق تجارت بین المللی در افغانستان از تعهد و آمادگی جهت انکشاف روابط تجارتی و سرمایه گذاری با کشور چین یاد کرده و گفته که طرح یک کمر بند و یک راه را نیز آماده کرده اند.

او همچنان گفته است که افغانستان جز مهم این پروژه جهانی خواهد بود.

در همین حال سفیر کشور چین در کابل از اشتراک در این جلسه و دیدار با تاجران و سرمایه گذاران ملی افغانستان ابراز خرسندی کرده و نیز گفته است که در سال‌های اخیر روابط تجارتی و اقتصادی افغانستان و چین به گونه قابل ملاحظه ای گسترش یافته است.

سفیر چین گفته است که دولت این کشوردر صدد توسعه بیشتر روابط اقتصادی میان دو کشور است چنانکه برای اکثریت محصولات صادارتی افغانستان ترجیهات گمرکی بی نهایت در نظر گرفته شده که امیدوار است از این استفاده موثر صورت گیرد.

او از ترکیب مهم هیات رهبری اتاق تجارت بین المللی به خوبی یاد کرده و هیات رهبری این نهاد را جهت بازدید از کشور چین و بازدید از نهاد های اقتصادی آن کشور دعوت کرده است.

سفیر چین همچنان وعده هر نوع همکاری را با اتاق تجارت بین المللی کرده و افزوده که بالای طرح های جالب این اتاق به طور مشترک کار خواهند کرد.

در خبرنامه آمده است که در این جلسه موضوعات ” تفویذ عضویت سازمانی اتاق تجارت بین المللی به اتاق صنایع و معادن افغانستان” و ” تایید و تفویض عضویت سازمانی اتاق تجارت بین المللی به اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان” تصویب شده است.

همچنان به ایجاد کمیسیون پروژه فری زون به اشتراک نمایندگان اتاق تجارت بین المللی در افغانستان، اتاق معادن و صنایع، اتاق تجارت افغانستان و اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان موافقت شده که سکرتریت آنرا اتاق تجارت بین المللی به عهده خواهد داشت.

در خبرنامه گفته شده که این جلسه به روز چهارشنبه(۱۲ میزان) در کابل برگزار شده است.

جلسه اتاق تجارت بین المللی

در اتاق تجارت بین‌المللی یا آی.سی.سی، شش‌ونیم میلیون شرکت خصوصی از ۱۳۰ کشور جهان عضویت دارد. اتاق تجارت بین‌المللی به هدف توسعه اقتصادی، ترویج سرمایه‌گذاری، گشایش بازارهای جهان به روی کالای تجاری، خدمات و جریان آزاد سرمایه، در سطح جهان در سال ۱۹۱۹ در فرانسه افتتاح شد و افغانستان در سال ۲۰۱۶ عضویت اتاق تجارت بین‌المللی را به دست‌آورد.

نمایندگی اتاق تجارت بین‌المللی به هدف تقویت هم‌کاری‌های صنعتی و تبادله کالای تجاری میان افغانستان و دیگر کشورهای عضو اتاق تجارت بین‌المللی در ۲۸ دلو سال ۱۳۹۵ در افغانستان گشایش یافت.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks