خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

نشست دو روزه‌ی اسلام‌آباد میان افغانستان و پاکستان بدون نتیجه پایان یافت

در تاریخ:
شنبه ۲۱ دلو ۱۳۹۶
گزارش توسط:
جلیل رونق - کابل
اشتراک گذاری:

وزارت امور خارجه‌ی کشور اعلام کرده‌است که نشست دو روزه‌ی اسلام‌آباد میان معینان وزاری خارجه‌ی دو کشور افغانستان و پاکستان بدون رسیدن به یک نتیجه‌ی مشخص امروز (شنبه، ۲۱ دلو) پایان یافته‌است.

در خبرنامه‌ای که از سوی وزارت خارجه‌ی کشور به نشر رسیده، آمده‌است که محور بحث این نشست موضوعات؛ مبارزه با تروریزم، کاهش خشونت‌ها و صلح در افغانستان بوده‌است.

به نقل از خبرنامه، دو طرف به جز پیش‌رفت اندکی در زمینه‌ی مکانیزم هم‌کاری، دیگر «در بخش‌های مشخص و نتیجه‌گرا، اقدامات زمان‌بندی‌شده در برنامه‌های مشترک؛ به ویژه در حوزه‌های مبارزه با تروریزم، کاهش خشونت و صلح  که اولویت افغانستان را برآورده سازد،» پیش‌رفتی صورت نگرفته‌است.

گفتنی است که این نشست میان هیأت افغانستان به ریاست حکمت‌خلیل کرزی، معین وزارت امور خارجه‌ی کشور و هیأت پاکستانی به ریاست تهمینه جنجوا، معین وزارت خارجه‌ی پاکستان در ادامه سفر هیأت پاکستانی به افغانستان در روز شنبه‌ی هفته‌ی گذشته (۱۴ دلو) در کابل برگزار شده‌بود.

در همین حال  مقام‌های کشور نشست این دو هیأت در کابل را مثبت خوانده گفته‌بود که هیأتی از افغانستان برای بحث روی موضوعاتی که در این نشست بحث شده‌بود به پاکستان می‌رود.

به گفته‌ی صبغت‌الله‌ی احمدی، معاون سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی کشور، در نشست این دو هیأت در کابل روی موضوعات مبارزه با هراس‌افگنی، کاهش خشونت، تأمین صلح، هم‌کاری‌های اقتصادی و مشکلات مهاجران افغانستان در پاکستان روی ایجاد برنامه‌ی عملیاتی کلان برای سرکوب گروه‌های تروریستی از جمله گروه طالبان و شبکه‌ی حقانی نیز توافق صورت گرفته‌بود.

او هم‌چنان گفته‌بود که نهایی این برنامه یکی از محورهای بحث دو طرف در سفر هیأت افغانستان به پاکستان در نشست اسلام‌آباد می‌باشد.

آقای احمدی افزوده‌بود که پس از نهایی این برنامه قرار است پلان عملیاتی «یکی پی دیگری» مطابق جدول زمان‌بندی‌شده انجام شود.

این در حالی است که فشارهای جهانی بر پاکستان روی چگونگی مبارزه‌ی این کشور با تروریزم در خاک پاکستان، تشدید شده‌است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

نخستین دور گفتگوهای فرهنگی افغانستان و ایران همزمان با برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در کابل

ثور ۳, ۱۳۹۷

افغانستان در جواب به راکت‌پرانی‌های پاکستان اقدام بالمثل کرد

حمل ۲۲, ۱۳۹۷

مجلس سنا: افغانستان در تمامی توافقات با پاکستان بازنده‌است

حمل ۱۹, ۱۳۹۷

افغانستان: بم‌پرانی پاکستان تخطی جدی در برابر حاکمیت افغانستان است

حمل ۱۶, ۱۳۹۷

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks