خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

ندیم امیری بازیکن افغان‌تبار به تیم ملی آلمان دعوت شد

در تاریخ:
دوشنبه ۱۵ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
قیس ابراهیمی- کابل
اشتراک گذاری:

ندیم امیری، هافبک جوان باشگاه فوتبال بایرلورکوزن آلمان از سوی یوآخیم لو به تیم ملی آلمان دعوت شده است. امیری نخستین بازیکن افغان‌تبار است که برای تیم ملی آلمان توپ خواهد زد.

ندیم امیری که از پدر مادری افغان در آلمان متولد شده قرار است در دو مسابقه دوستانه برابر آرژانتین و استونی مورد آزمایش قرار گیرد.

این جدید ترین سورپرایز فوتبال اروپا راه ستاره شدن را با عضویت در آکادمی هوفنهایم پیش گرفت و حالا پیراهن یکی از تیم‌های پر افتخار جهان را بر تن می‌کند.

او برادر دیگری به نام نوید دارد که او هم در لیگ‌هایی دسته پایین آلمان فعالیت می‌کند.

ناگلزمن، سرمربی حال حاضر لایپزیش آلمان در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۴ ندیم امیری را در پست هافبک هجومی به بازی گرفت و در همان سال توانست با تیم زیر ۱۹ ساله‌های هوفنهایم قهرمان اروپا شود.

همین امر باعث حضور ندیم در تیم بزرگسالان هوفنهایم شد. این هافبک از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ توانست ۱۲۷ بار پیراهن هوفنهایم را در بوندس لیگا و مسابقات اروپایی بر تن کند و در این مدت توانست ۱۵ گل نیز به نام خود ثبت کند.

اولین گل امیری برای هوفنهایم برابر بورسیا دورتموند در جریان تساوی ۳-۳ به ثمر رسید. اولین گل اروپایی او نیز در جام یوفا به دست آمد. هنگامی که هوفنهایم در برابر استانبول باشاکشهیر قرار گرفت و امیری یکی از سه گل نماینده آلمان را به ثمر رساند.

این بازیکن افغانی – آلمانی از جولای ۲۰۱۹ به بایرن لورکوزن پیوست تا کماکان در بوندس لیگا فعالیت کند. ندیم امیری که در پست هافبک هجومی بازی می‌کند ،تا به اینجا در سه بازی برای لورکوزن به میدان رفته و موفق به ثبت گل نشده است.

نکته جالب توجه این است که ندیم امیری برای تمام رده‌های پایه آلمان بازی کرده است. از تیم زیر ۱۸ ساله‌ها تا زیر ۲۱ ساله‌های آلمان که افتخارات خوبی هم به ارمغان آورده است.

این بازیکن ۲۲ ساله چند ماه قبل در جریان جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ ساله موفق شد همراه با ژرمن ها تا فینال برود اما در این مرحله با نتیجه ۲-۱ مقابل اسپانیا شکست خوردند و در نایب قهرمان شدند. تک گل مانشافت در این دیدار را ندیم امیری در دقایق پایانی بازی به ثمر رساند.

یوآخیم لو با دعوت از بازیکنانی مثل گنابری، امیری، سوله، کیمیچ و ورنر پروژه جوان کردن آلمان را بیش از پیش با جدیت دنبال می‌کند و حالا به دنبال بازگشت به جمع قدرتمندان قاره سبز خواهد بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان