خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

نبیل: در مورد گرفتن پول از استخبارات پاکستان و رابطه با شبکه حقانی از سوی اشرف‌غنی اسناد دارم

در تاریخ:
پنج شنبه ۴ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رئیس امنیت ملی پیشین کشور در واکنش به سخنان محمد اشرف‌غنی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رئیس جمهور کشور گفت که او علیه آقای غنی  اسناد میلیون‌ها دالر اخازی و خیانت دارد.

آقای نبیل گفته است در صورتی که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای یک هفته دیگر به تاخیر بیافتد، او اسناد میلیون‌ها دالر اخازی و خیانت به شمول” از گرفتن پول از آى اس آى در کمپاین هاى سال ٢٠١۴ گرفته تا به پیش‌فروش قرارداد ها و روابط‌اش با شبکه تروریستى حقانى” را در یک محکمه علنی افشا خواهد کرد.

این در حالیست که رئیس جمهورغنی شب گذشته در گفتگوی اختصاصی با رادیو آزادی گفت که برای تحقیقات در مورد ادعاهای عبدالله عبدالله و رحمت الله نبیل، نامزدان ریاست جمهوری پیرامون موجودیت فساد در بخش تدارکات ملی یک محکمه ویژه ایجاد شود.

آقای غنی گفت: ” اگر این ها [عبدالله عبدالله و رحمت الله نبیل] ادعا های شان کمپاینی باشد، باز قبول کنند که محاکمه شوند و به حبس بروند.”

این اتهامات پس از آن به میان آمد که ایالات متحده ۱۰۰ میلیون دالر از کمک ها به یک پروژه انرژی در افغانستان را به دلیل فساد در حکومت افغانستان دوباره به حساب وزارت مالیه این کشور برگشت داد و ۶۰ میلیون دالر مساعدت دیگر این کشور را به افغانستان تحویل نداد.

سپس آقایان عبدالله عبدالله و رحمت الله نبیل در گردهمایی انتخاباتی شان نیز حکومت را به دست داشتن در فساد میلیونی متهم کردند.

با این حال آقای نبیل در صفحه رسمی فسبوکش نوشت: ” آقای محمد اشرف غنی، تهدید کرده که در صورت پیروزی اش، من و عبدالله را به دلیل قضیه رهایى خلیل فیروزى در مقابل پول به محکمه می فرستد ، به همان محکمه یی تروریستان را برائت داده و جاسوس و دزد را با اخاذی برای کمپاینش ، آزاد می کند.”

نبیل افزوده: ” من پیشنهاد می کنم، انتخابات یک هفته به تعویق بیفتد و من اسناد میلیون ها دالر اخاذی و خیانت ایشان را در محکمه یی علنی عرضه می کنم.. بعدش مردم ما قضاوت کنند که کیها قابل محاکمه هستند؟! مردم ما قضیه خلیل فیروزى و شهرک هوشمند را حتمن به خاطر دارند! اگر اعضاى بلند پایه تیمش در قضیه گرفتن پول از خلیل فیروزى دخیل نبودند باز ایشان حق به جانب هستند، در غیر آن خود داکتر اشرف غنى باید جوابگو باشند.”

از سویی هم آقای غنی اداره ایالات متحده برای انکشاف بین المللی (USAID) را “یکی از بی کفایت ترین نهادهای کمک کننده” عنوان کرد که گفت که از هر دالر امریکایی از ده سنت اضافه تر به مردم افغانستان نمی‌رسد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

غنی: حادثه سوختن موتر حامل مهاجران افغان در ایران به گونه جدی بررسی شود

جوزا ۱۹, ۱۳۹۹

روند توزیع نان خشک برای نیازمندان در شهر کابل امروز آغاز می شود

ثور ۱۰, ۱۳۹۹

محمد شاکر کارگر؛ رییس دفتر رییس جمهورغنی رسما به کار آغاز کرد

حمل ۱۴, ۱۳۹۹
محمد اشرف غنی، رییس جمهوری

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد؛ محمد اشرف‌غنی پیروز انتخابات

دلو ۲۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان