خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

ناهید ایثارکارش را به عنوان معین وزارت خارجه آغاز کرد

در تاریخ:
شنبه ۲ سنبله ۱۳۹۸
گزارش توسط:
قیس ابراهیمی - کابل
اشتراک گذاری:

ناهید ایثار که چندی قبل با فرمان رییس جمهور به عنوان معین منابع و اداره وزارت خارجه معرفی شده بود امروز (شنبه ۲ سنبله) کارش را آغاز کرد.

این درحالی است که صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه با مقرری خانم ایثار مخالفت کرده بود و از ورود او به این وزارت جلوگیری کرده بود.

در اعلامیه ای که امروز از سوی سپیدار نشر شده آمده که “موضوع تعیین معین منابع و اداره وزارت امورخارجه به اثر تفاهم ریاست اجراییه، ارگ ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه‌ هفته‌ی گذشته نهایی شد و به اساس آن امروز شنبه ۲ خانم ناهید ایثار وظیفه خویش را به طور رسمی اشغال می‌‌کند.”

همچنان دراعلامیه آمده که در مورد حل سایر مشکلاتی که به دلایل مختلف به میان آمده بود صحبت صورت گرفت تا موانع رفع گردیده و اجراآت وزارت امور خارجه به عنوان دستگاه دیپلماسی افغانستان به تأخیر مواجه نگردد.

در اعلامیه افزوده شده که ریاست اجراییه ضمن آرزوی موفقیت برای خانم ناهید ایثار متوقع است مسوولین حکومتی وظایف خویش را با همآهنگی و با در نظرداشت سلسله مراتب رسمی برای خدمت به مردم افغانستان به بهترین وجه ممکن انجام دهند.

ناهید اثیار حدود پنج ماه پیش از سوی رییس‌جمهور اشرف غنی به‌حیث معین مالی و اداری وزارت خارجه تعیین شده و اخیرا قرار بود به‌طور رسمی به این سمت معرفی شود، اما با مخالفت صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه مواجه شد.

این در حالی است که اخیرا رییس‌جمهور غنی در فرمانی برای بررسی عمل‌کرد وزارت خارجه یک هیأت را توظیف کرده و از این هیأت خواسته بود که اجراآت و عمل‌کرد این وزارت را به صورت همه‌جانبه بررسی و یافته‌های خود را در دو هفته با طرح‌ها و پیشنهادهای مشخص به ریاست‌جمهوری بسپارد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان