خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

ملا تره‌خیل و همراهانش با سرپرست وزارت حج و اوقاف در ارگ برخورد فزیکی کردند

در تاریخ:
شنبه ۱۶ سنبله ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

وزارت ارشاد، حج و اوقاف کشور اعلام کرده است که مولوی عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت روز گذشته (جمعه، ۱۵ سنبله) پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ ریاست‌جمهوری، از سوی ملا تره‌خیل و همراهانش مورد تحقیر، توهین و برخورد فزیکی قرار گرفته است.

این وزارت امروز (شنبه، ۱۶ سنبله) با نشر اعلامیه ای گفته است که ملا تره‌خیل محمدی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، شاه وزیر و حاجی خان تره خیل، اعضای کنونی مجلس نمایندگان، دادالله برادر ملا تره‌خیل و دو عضو دیگر خانواده او تلاش کردند سرپرست وزارت حج و اوقاف را وادار به قبولی خواست های شان کنند.

در اعلامیه آمده است که این افراد نخست سرپرست وزارت حج و اوقاف را ” توهین و تحقیر” کرده و پس از درگیری لفظی مورد برخورد فزیکی قرار داده اند.

وزارت گفته که این افراد “زورمند” پیش از این هم کوشیده بودند که با زور، سرپرست وزیر حج اوقاف را به پذیرش خواست های شان وادار سازند.

وزارت حج و اوقاف این عمل را توهین به مساجد وزارت حج و اوقاف دانسته و از رییس جمهورغنی خواسته که این رویداد را پیگیری کند.

در اعلامیه گفته شده است که آقای منیب در حالی مورد تحقیر، توهین و برخورد فزیکی این افراد قرار گرفته است که اخیر مبارزه‌ی جدی در برابر «مفسدین» و «زورمندان» را آغاز کرده است.

ملا تره خیل و نزدیکانش تا کنون در این باره چیزی نگفته اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

آصف مهمند و دو مقام وزارت حج و اوقاف به زندان محکوم شدند

جدی ۲۰, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks