خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

معصوم استانکزی از ریاست عمومی امنیت ملی کشور استعفا کرد

در تاریخ:
پنج شنبه ۱۴ سنبله ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

معصوم استانکزی، رئیس عمومی امنیت ملی کشور استعفایش را به ریاست جمهوری پینشهاد کرده و مورد تائید ریاست جمهوری قرار گرفته است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای گفت که رئیس جمهورغنی در پیوند به عملیات در ولایت ننگرهار استعفای استانکزی را منظور کرده است.

این در حالیست که شب گذشته در عملیات نیروهای امنیت ملی در ولایت ننگرهار ۴ برادر به اتهام همکاری با داعش کشته شدند.

به دنبال این رویداد رئیس جمهورغنی امروز (پنج‌شنبه، ۱۴ سنبله) یک نشست فوری دایر کرد و از رئیس عمومی امنیت ملی در رابطه به عملیات نیروهای امنیت ملی وضاحت خواست.

در همین حال گفته می‌شود در جریان این نشست رئیس جمهورغنی خواستار استعفای فوری آقای استانکزی شد و سپس رئیس عمومی امنیت ملی استعفایش را پیشنهاد کرد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری گفته است که آقای غنی پیشنهاد استعفای معصوم استانکزی را منظور کرده و نیز به دادستانی کل دستور داده تا چگونگی عملیات نیروهای امنیت ملی و کشته شدن ۴ برادر در ولایت ننگرهار بررسی شود.

گفته شده که درعملیات نیروهای قطعه (۰۲) امنیت ملی ۴ برادر کشته شده اند. این عملیات چهارشنبه شب از سوی امنیت ملی در مربوطات حوزه چهار شهر جلال آباد مرکز ننگرهار انجام شده است.

با اینکه باشندگان ننگرهار می گویند که این ۴ برادر افراد غیر نظامی بوده اند، اما امنیت ملی اعلام کرده است که در این عملیات مسوول مالی داعش بنام قاری جهان زیب را کشته اند.

به گفتۀ آن‌ها، در این عملیات چهار برادر به نام‌های قاضی قادر صدیقی، مشاور حقوقی مجلس سنا، بهادر زاخیلوال، وکیل مدافع، جهان‌ زیب زاخیلوال و صبور زاخیلوال، صرافان در شهرجلال‌آباد کشته شدند.

گواهان این رویداد، می‌گویند که این برادران هنگامی کشته شدند که برای پذیرایی پدرشان که از حج برگشته بود، گردهم آمده بودند.

این در حالی است که در این اواخر حملات انفجاری گروه طالبان در پایتخت و ولایات و تلفات غیرنظامیان به گونه بی سابقه ای افزایش یافته است. پیشتر شهروندان کشور نیز از کارکرد رئیس عمومی امنیت ملی انتقاد کرده بودند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks