خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

مسلم‌یار از رییس کمیسیون انتخابات معذرت خواست

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط:
احمدظاهر قادری- کابل
اشتراک گذاری:

فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای کشور به‌خاطر اظهارات دیروزش از حواعلم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات معذرت خواست.

آقای مسلمیار دیروز (سه‌شنبه) در نشست عمومی مجلس سنا گفت: “از دوستان شنیده‌ام که رییس کمیسیون انتخابات گفته است که آرای بایومتریک نشده شمار نمی‌شود، سر پدرش می‌شماریم. از مردم بپرسید قصه چیست؟ حق مردم را چه‌گونه می‌خوری و ضایع می‌سازی، آن‌ها بر اساس فیصله شما این رأی را استفاده کرده‌اند.”

ویدیویی از این لحظه‌ی سخنان رییس مجلس سنا در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسیده و با واکنش‌های تند سیاسیون، ریاست اجراییه و شهروندان کشور مواجه شده است.

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهارات آقای مسلم‌یار را تهدید و زورگویی بالای کمیسیون انتخابات و ” شرم‌آور” برای ریاست مجلس سنا خواند.

سپس ریاست اجرایی کشور با نشر اعلامیه ای گفت که سخنان رییس مجلس سنا تهدید آشکار بالای کمیسیون های انتخاباتی است و مسلم‌یار باید از کمیسیون های انتخاباتی معذرت بخواهد.

پس از این اظهارات و واکنش‌ها درباره آن، مسلم‌یار در صفحه رسمی فیس‌بوکش در این باره وضاحت داده است. او گفته است که در سخنان امروز نسبت به حوا علم نورستانی ” الفاظ نامناسب” به کار برده و به این دلیل از او معذرت‌خواهی می‌کند.

آقای مسلم‌یار یک بار دیگر تأکید کرده است که آرای بایومتریک نشده باید شمارش شود؛ زیرا مردم در روز رأی‌گیری تا ساعت‌ها منتظر مانده‌اند، اما دستگاه بایومتریک کار نمی‌کرده است و از رأی دادن محروم شده‌‌اند.

او تأکید کرده که از حقوق مردمی که با بهای سرشان رأی داده‌اند، قاطعانه دفاع خواهد کرد و به کسی اجازه نمی‌دهد که رأی مردم را تلف کند.

پس از این اظهارات کمیسیون انتخابات یک بار دیگر اعلام کرده است که آرای بایومتریک نشده شمارش نخواهد شد.

عبدالله عبدالله از نامزدان مدعی پیروزی انتخابات ریاست جمهوری نیز دو روز قبل اعلام کرد که آرای بایومتریک نشده از سوی کمیسیون باطل شود.

مسلم‌یار از متحدان محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری و نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که سالهاست به گونه انتصابی بر کرسی ریاست مجلس سنای کشور تکیه زده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

دیدار حمدالله محب با سفیر آلمان در کابل؛ گفتگو در مورد انتخابات و صلح

قوس ۱۴, ۱۳۹۸

“کمیسیون انتخابات میکانیزم حسابده برای اعتبار دهی به آرا نداشته”

قوس ۱۳, ۱۳۹۸

جنبش جوانان شمالی : “اگر تیم های انتخاباتی تلاش کنند که کشور را به بحران ببرند از دولت مقتدر حمایت می کنیم”

قوس ۶, ۱۳۹۸

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی اظهارات امرالله صالح را “شرم‌آور و تاسف بار” خواند

قوس ۴, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks