خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

همکاری جهانی در مبارزه با تروریزم محور سخنرانی رییس جمهورغنی در سازمان ملل خواهد بود

در تاریخ:
یکشنبه ۲۶ سنبله ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

دوا خان مینه پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری کشور اعلام کرد که جلب همکاری کشور های منطقه و جهان در راستای مبارزه با تروریزم محور اصلی سخنرانی رییس جمهورغنی در نشست سازمان ملل متحد را تشکیل می دهد.

آقای مینه پال امروز (یکشنبه) در نشست خبری در کابل گفت که قرار است شام امروز رییس جمهورغنی به هدف اشتراک در هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از ترکمنستان رهسپار نیویارک شود.

این در حالی است که آقای غنی صبح امروز در راس یک هیئت بلند پایه مقام های افغانستان به هدف افتتاح مسابقات آسیایی و دیدار با مقام های دولت ترکمنستان به عشق آباد رفته است.

مینه پال گفت که رئیس جمهورغنی در اولین روز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد تهدیدات تروریزم علیه افغانستان، کشورهای منطقه و جهان سخنرانی می‌ کند و در حاشیه این نشست با رئیس جمهور ایالات متحده نیز روی مسایل چون مبارزه با تروریزم و امنیت افغانستان صحبت خواهد کرد.

معاون سخنگوی رییس جمهور گفت: ” رئیس جمهورغنی برای اشتراک کننده‌های هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روی همکاری‌های منطقه و جهان روی تهدید تروریزم سخنرانی می ‌کند و همچنان رییس جمهور نگرانی‌ افغانستان را در این زمینه ابراز خواهد کرد”.

قرار است آقای غنی در حاشیه نشست سالانه سازمان ملل متحد با مقامات بلند پایه‌ کشورهای سازمان ملل متحد از جمله دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا نیز دیدار و گفتگو کند.

آقای مینه‌پال گفت که رییس جمهور در دیدار با ترامپ در زمینه صلح، امنیت و مبارزه با تروریزم و دستاوردهای افغانستان در بخش‌های دیگر گفتگو خواهد کرد.

او تاکید کرد که همکاری‌های اقتصادی کشورهای جهان نیز یک بخش از این گفتگوها خواهد بود.

هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز سه شنبه هفته گذشته با سخنرانی افتتاحیه رئیس مجمع و دبیر کل سازمان ملل در نیویورک آغاز شد.

آنتونیو گوتِرِش ، دبیر کل سازمان ملل در سخنرانی خود گسترش سلاح‌های هسته‌ای ، تروریسم جهانی و تغییرات جوی را از جمله چالش‌هایی خواند که جامعه جهانی با آنها روبروست .

سخنگوی ریاست جمهوری کشور گفت در این سفر رئیس جمهورغنی را صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه و برخی مقامات بلند رتبه دیگر همراهی می ‌کنند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

غنی: وزارت تحصیلات عالی باید به گونه‌ی اساسی اصلاح شود

جدی ۲۸, ۱۳۹۶

غنی به طالبان: در مذاکرات صلح بین‌الافغانی جامعه‌ی جهانی را تضمین می‌کنیم

جدی ۲۷, ۱۳۹۶

هشدار غنی به وکیلان؛ ملاقات‌های تان در وزارت‌ها منبعد ثبت و نشر می‌شود

جدی ۱۹, ۱۳۹۶

اوچا: در سال گذشته میلادی بیش از ۴۴۸ هزار نفر در افغانستان بیجا شده‌اند

جدی ۱۹, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks