خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

لیورپول با پیروزی مقابل تاتنهام قهرمان لیگ قهرمانان فوتبال اروپا شد

در تاریخ:
یکشنبه ۱۲ جوزا ۱۳۹۸
گزارش توسط:
قیس ناهوری- کابل
اشتراک گذاری:

تیم فوتبال لیورپول انگلستان در بازی فینال با پیروزی ۲ بر صفر مقابل تاتنهام، قهرمان رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان فوتبال اروپا شد.

این دیدار شب گذشته در ورزشگاه میتروپولیتانو شهر مادرید میان لیورپول و تاتنهام برگزار شد.

در شبی که دو تیم نمایش چندان درخشانی ارائه ندادند، در نهایت این لیورپولی ها بودند که با گل های محمد صلاح و دیووک اوریگی به پیروزی رسیدند و جام قهرمانی را از آن خود کردند.

بازی هنوز جا نیفتاده بود که لیورپول روی اولین حمله اش صاحب یک ضربه پنالتی شد. سادیو مانه که در گوشه محوطه جریمه تاتنهام صاحب توپ شده بود، قصد ارسال آن را داشت که توپ به دست سیسوکو برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. صلاح پشت ضربه قرار گرفت و با یک شوت محکم به وسط دروازه، حساب کار را ۱-۰ کرد.

بعد از این گل بازی متعادل دنبال شد و توپ بیشتر در میانه زمین در جریان بود تا اینکه در دقیقه ۱۰، روی حرکت سون و دفع توپ ناقص مدافعان لیورپول، سیسوکو صاحب موقعیت شد اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه آلیسون پیدا نکرد.

نیمه اول بازی با نتیجه ۱ بر صفر به سود لیورپول تمام شد. نیمه دوم را تاتنهام بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بر بازی مسلط بود اما بازیکنان این تیم نمی توانستند موقعیت خاصی روی دروازه لیورپول ایجاد کنند.

هرچه به دقایق پایانی نزدیک تر می شدیم، حملات تاتنهامی ها شدت می گرفت اما هوشیاری مدافعان لیورپول، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه ۷۵، سون بود که صاحب یک موقعیت خوب شد ولی فن دایک با حضور به موقع، توپ را به بیرون فرستاد.

در مقابل، این لیورپولی ها بودند که در دقیقه ۸۶ به گل دوم رسیدند. اوریگی که با پاس ماتیپ صاحب موقعیت شده بود، با یک شوت دقیق، توپ را به گوشه دروازه لوریس فرستاد.

تلاش بازیکنان تاتنهام برای جبران گل های خورده در دقایق پایانی ثمری نداشت و بازی با پیروزی ۲-۰ لیورپول به پایان رسید.

لیورپول در مرحله نیمه نهایی بارسلونا را شکست داده و تاتنهام نیز با حذف آژاکس به فینال رسیده بود.

این ششمین قهرمانی لیورپول در رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال اروپا است و سومین باشگاه پس از ریال مادرید و آث میلان از حیث قهرمانی است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

بارسلونا پر درآمدترین باشگاه فوتبال دنیا

جدی ۲۵, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks