خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

فیفا: اصلاحات در فوتبال افغانستان باید با برگزاری انتخابات عملی شود

در تاریخ:
سه شنبه ۲۵ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط:
جلیل رونق - کابل
اشتراک گذاری:

مسوولان فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) می‌گویند که اصلاحات در فدراسیون فوتبال افغانستان باید با برگزاری انتخابات عملی شود.

علی کفاشیان، معاون فدراسیون فوتبال آسیا که به نمایندگی از فیفا جهت بررسی وضعیت فوتبال افغانستان به کابل آمده‌بود، گفت که روند اصلاحات در فدراسیون فوتبال افغانستان پنچ تا شش ماه را دربر می‌گیرد.

فرستاده فیفا روز گذشته (دوشنبه) در یک نشست خبری در کابل تأکید کرد که انتخابات ریاست این فدراسیون پس از اصلاحات در آن با نظارت فیفا برگزار می‌شود.

در همین حال ظاهر اغبر، رییس کمیته ملی المپیک افغانستان که در این نشست حضور داشت، از فیفا خواست تا انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان را نظارت کند.

این در حالی است که قرار بود انتخابات ریاست این فدراسیون در ماه حمل سال جاری برگزار شود، اما به دلیل مداخله مقام‌های دولتی کشور در این روند، فیفا آن را به تعویق انداخت.

این فرستاده فیفا دخالت سیاسی در فدراسیون فوتبال افغانستان را رد کرد و گفت که او نگران مداخله مقام‌های دولتی در این امور نیست.

علی کفاشیان پس از دیدار سه روزه‌اش با مسوولان فدراسیون فوتبال، ر‌ؤسای المپیک و ترتیب‌بدنی و رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، خواستار اصلاحات در اساس‌نامه فدراسیون فوتبال و فدراسیون‌های ولایتی شد.

او گفت که باید اساس‌نامه این فدراسیون بر مبنای اساس‌نامه فیفا تهیه و ترتیب شود.

از سویی، علی کفاشیان در این نشست گفت که گزارش خود را از بررسی وضعیت این فدراسیون تا دو هفته دیگر به فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا ارایه می‌کند.

در همین حال، او پیشرفت‌ها در بخش فوتبال بانوان را خوب خواند و گفت که عضویت فدراسیون فوتبال افغانستان در فیفا به تعلیق در نمی‌آید.

پیش از این فیفا گفته بود که فیفا عضویت فدراسیون فوتبال کشور را به دلیل تنش‌ها بر کرسی ریاست آن، به حالت تعلیق در می‌آورد.

فوتبال افغانستان در رده‌بندی فیفا در رده ۱۵۸ قرار دارد که پیش از تنش‌های برخاسته از برگزارنشدن انتخابات ریاست آن، رتبه ۱۲۹ در رده‌بندی جهانی فیفا به دست آورده‌بود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

دادستانی کل حکم بازداشت کرام الدین کریم را صادر کرد

جوزا ۱۹, ۱۳۹۸

فیفا: اعضای شورای ملی در رسیدگی به مشکلات مردم کارکرد موثر نداشته اند

میزان ۳, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks