خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

فهرست نهایی نامزدان عضویت در کمیسیون‎های انتخاباتی به رییس ‌جمهور رسید

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۰ عقرب ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که اعضای کمیتۀ گزینش، عصر دیروز در دیدار با محمد اشرف غنی، رییس‌ جمهوری کشور فهرست نهایی نامزدان عضویت در کمیسیون‌های انتخاباتی را به آقای غنی سپردند.


در این فهرست که در رسانه های اجتماعی منتشر شده، نشان می دهد که ۲۱ نامزد برای عضویت در کمیسیون مستقل انتخابات و ۱۵ نامزد برای عضویت در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی نهایی شده اند.
پس از آن که کمیته گزینش به تاریخ ۱۷ میزان به گونه رسمی به کارش آغاز کرد، این کمیته اسناد بیش از یک هزار متقاضی عضویت در کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی را دریافت و مورد بررسی قرار داد.
کمیته گزینش پس از بررسی اسناد متقاضیان در چند مرحله با آنان مصاحبه و گفتگو کرده و در پایانی لیستی از نامزدان عضویت در کمیسیون های انتخاباتی را به ریاست جمهوری سپرده است.
اکنون رییس جمهورغنی صلاحیت تایید و یا رد این نامزدان را دارند تا شماری از آنان به عنوان کمیشنران جدید در کمیسیون های انتخاباتی راه یابند.
در همین حال در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که رییس‌ جمهورغنی از اعضای کمیتۀ گزینش که با دقت و شفافیت کامل روند نهایی‌سازی لست نامزدان کمیسیون‌های انتخاباتی را به ‌پیش برده‌اند، قدردانی کرد.
رئیس‌جمهور تأکید کرده که اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی از میان نامزدان در فهرست نهایی، با دقت و شفافیت کامل انتخاب خواهند شد.
آقای غنی، نهایی‌ شدن فهرست نامزدان کمیسیون‌های انتخاباتی را یک قدم مهم برای رسیدن به مرحلۀ برگزاری انتخابات دانسته است.
بر اساس خبرنامه، در دیدار اعضای کمیته گزینش با رییس جمهور، محمد سرور دانش معاون دوم رییس‌جمهور، عبدالله عبدالله رییس اجرایی، فرید حمیدی دادستان کل و تادامیچی یاماموتو نمایندۀ خاص سر منشی سازمان‌ملل متحد برای افغانستان نیز حضور داشتند.
پیشتر رییس جمهورغنی در دیدار با اعضای کمیته گزینش کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی تاکید کرده بود که هر گونه مداخله سیاسی در روند کاری این کمیته جرم است و مجرم مورد پیگرد عدلی و قضایی قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

تاکید نهادهای جامعه مدنی بر عدم مداخله حکومت در کار کمیته گزینش

میزان ۱۸, ۱۳۹۵

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks