خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

فضل محمود فضلی از سوی رییس جمهورغنی به عنوان رییس اداره امور تعیین شد

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۱ حمل ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور کشور در فرمانی فضل محمود فضلی را به حیث رییس اداره امور ریاست‌جمهوری گماشت.

آقای فضلی پیش ازاین مشاور ارشد رییس‌جمهور در امور سیاسی بود.

فضلی یکی از نزدیکترین چهره ها به رییس جمهور غنی است و گفته می شود که او در سال های گذشته نفوذ قابل ملاحظه ای در ارگ پیدا کرده است.

این درحالی است که فرصت پنج روزه برای حل تنش‌ها میان اشرف غنی وعبدالله عبدالله هنوز پایان نیافته است و  ریاست جمهوری اعلام کرده بود که تا پایان این فرصت تقرری‌ها متوقف خواهند بود.

در همین حال سخن‌گوی عبدالله عبدالله هشدارمی دهد که اگر تا فردا جمعه،طرح عبدالله عبدالله از سوی ریاست جمهوری پذیرفته نشود، آقای عبدالله کابینه حکومت همه شمول اش را اعلام خواهد کرد.

فریدون خوزون، سخن‌گوی عبدالله عبدالله گفت:«هر گاه یک نتیجه ملموسی ره نداشته باشیم، اقداماتی را که ما انجام دادیم و سرش فکر کردیم و او ره نهایی کردیم او ره عملی میکنیم، و به زودی انشاالله ای عملی میشه.»

در حالی که ریاست‌جمهوری گفته بود که تا پایان فرصت پنج روزه برای حل تنش‌های به میان آمده پس از انتخابات میان عبدالله عبدالله و اشرف غنی روند تقرری‌ها را متوقف می سازد اما سخن‌گوی رییس‌جمهور در تویتی ازگماشته شدن  فضل محمود فضلی  به سمت رییس عمومی ادارۀ امور ریاست‌جمهوری، خبرمی دهد.

دوا خان مینه پال، معاون سخن‌گوی رییس‌جمهور در این باره گفت:«خواسته‌های که معقول باشند حکومت در انتظار شان است ما به این ادامه میدهیم و به این باور استیم که اختلاف‌ها از راه مذاکره حل می شود.»

عبدالله عبدالله در طرح پیشنهادی اش به رییس‌جمهور، بر داشتن نقش اجرایی در حکومت، رهبری شورای وزیران و باطل اعلام  شدن نتیجه انتخابات تاکید کرده است.

از سوی هم، شماری از سیاست گران از هر دو طرف میخواهند تا به اختلاف های شان پایان دهند.

رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی گفت:«باید دگه احساس مسوولیت کنیم اگر تا حالا نکردیم بعد از این خطر را درک  کنیم از خواست ها و خود خواهی بگذریم حس مالکیت را به همه مردم افغانستان بدهیم حس صلح را به همه مردم بدهیم.»

از سوی دیگر سخنگوی عبدالله عبدالله می گوید که رای زنی های سیاست گران با اشرف غنی و عبدالله عبدالله تاکنون نتیجه یی نداشته است اما چهره های سیاسی همچون نزدیکان حامد کرزی که برای پایان دادن به این بحران سیاسی میانجیگری می کنند امیدوار تنش های سیاسی این دو رهبر به زودی از میان برداشته شود.

شهزاده مسعود  از چهره های نزدیک به حامد کرزی گفت:« امیدوار استیم که نظر به شرایط کنونی افغانستان هر دو داکتر صاحبا وضعیت را درک کنند و به تفاهم ملی برسند.»

به درازا کشیدن بحران به میان آمده سیاسی سبب شده تا جامعه نیز فشارهایشان را بر حکومت افغانستان بیشتر کنند.

از این میان ایالات متحده هشدار داده است که اگر اشرف غنی وعبدالله عبدالله به اختلاف‌های شان پایان ندهند واشنگتن افزون برقطع یک میلیارد دالر کمک هایش به افغانستان تمامی سربازان امریکایی  را از این کشور بیرون خواهد ساخت.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری امریکا شد

عقرب ۱۸, ۱۳۹۹

امرالله صالح، دفتر کاری اش در ساختمان صدارت را تسلیم شد

سرطان ۱۷, ۱۳۹۹

توافق نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله امروز امضا می شود

ثور ۲۸, ۱۳۹۹

خلیلزاد: ماه رمضان فرصتی است تا رهبران افغان منافع افغانستان را به منافع خود ارجحیت دهند

ثور ۷, ۱۳۹۹

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسئول: احمدظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان