منو
سیاسی

غنی: ماه های دشواری در پیش داریم

در تاریخ:
پنج شنبه ۱۵ جوزا ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور می گوید که افغانستان ماه های دشواری را در پیش دارد و وظیفه دولت است تا امید ایجاد کند.

رییس جمهور که در مراسم معرفی نامزد وزیران صحت عامه، شهرسازی و اراضی، زنان و رییس افغانستان بانک صحبت می کرد افزود که “ارادۀ محکم، ملی و اسلامی برای خدمتگزاری به ملت خود داشته باشیم. ملت از ما انتظار دارد که میراثی را بجا بگذاریم که دورنمای کشور برای صلح و رفاه روشن باشد.”

غنی تاکید کرد که وظیفۀ دولت ایجاد امید است و ما تیم امید هستیم و در شرایط دشوار مسئولیت ما بیشتر می شود که امید ایجاد کنیم.

رئیس جمهور گفت که تیم متعهد و مصمم به میان آمده است و رهبری حکومت افغانستان بحیث یک تیم واحد در خدمت شما خواهد بود و شما اتکا به دولت را بحیث یک بنیاد اساسی ببینید.

رئیس جمهور کشور گفت که از نامزد وزرای کنونی ابراز سپاسگزاری می کنم که صدای ما را برای خدمت به ملت لبیک گفتند. ما باید در هر بخش به ویژه اجتماعی و صحت اقدامات منسجم داشته باشیم، بالای کرونا فایق آئیم و از تعهد و صداقت ما ملت مطمئن شود.

وی با اشاره بر اینکه ماه های دشواری را در پیش خواهیم داشت، تاکید کرد که از تمام امکانات بخاطر محو مصیبت کرونا استفاده می گردد و انتظار مردم این است که آنچه در توان داریم انجام بدهیم و باید در شرایط سخت جرئت اجراات فوری را داشته باشیم.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که حمایت از حقوق زنان در اولویت های کاری حکومت قرار دارد و زنان باید مطمئن شوند که آواز شان شنیده می شود و باید هر برنامه دولت باعث برجسته شدن نقش زنان گردد.

رئیس جمهور گفت که جایگاه زنان به گونه سرتاسری تامین می شود و هنوز هم کشورما با چالش فقر روبرو است که قابل قبول نمی باشد.

رئیس جمهور غنی در بخش تنظیم شهرک ها از نامزد وزیر شهرسازی و اراضی خواست که این سکتور بیشتر به حرکت بیاید. وی افزود که شهرک های استندرد، مسکن ارزان و قابل اطمینان برای مردم ساخته شود و رنگ شهرهای بزرگ افغانستان را تغییر بدهید.

وی به اجمل احمدی گفت که هیچ کشوری بدون سیستم بانکداری حرکت کرده نمی تواند و سکتور بانکداری باید قابل اطمینان باشد تا یک سیستم منسجم بانکداری در کشور ایجاد گردد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت که سکتور فعال بانکداری باعث رشد سکتور اقتصادی می گردد و ما باید وضعیت خوب اقتصادی داشته باشیم و رهبری حکومت از طرح های اصولی شما حمایت خواهد کرد.

روند معرفی کابینه جدید در حالی از سوی حکومت جریان دارد که صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور چندی پیش اعلام کرده بود که تشکیل کابینه جدید اولویت حکومت افغانستان است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

غنی: “وظیفه ای من جذب طالبان در درون نظام جمهوری اسلامی است”

سرطان ۱۸, ۱۳۹۹

غنی: ادامه‌ی خشونت طالبان، اجماع ملی در پیوند به صلح را خدشه دار می کند

سرطان ۱۷, ۱۳۹۹

رییس جمهور غنی کمیسیونی را برای خاکسپاری محمد یوسف غضنفر توظیف کرد

سرطان ۱۴, ۱۳۹۹

رییس جمهور غنی از نهادهای امنیتی خواست اقدامات ویژه ای برای تامین امنیت فعالان حقوق بشر روی دست گیرند

سرطان ۹, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

salemwahdat@yahoo.com

مدیر مسؤل: احمد ظاهر قادری

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران: قیس ابراهیمی، حفیظ الله یوسفی، طاهره سریر

نشانی دفتر: کابل، پل سرخ، افغانستان