خبرگزاری بخدی

منو
ورزشی

غنی: شورای المپیک آسیا در انتخابات ریاست کمیته المپیک کشور مطابق قوانین همکاری کند

در تاریخ:
سه شنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری کشور در دیدار با هیات شورای المپیک آسیا در کابل گفت که این شورا در انتخابات ریاست کمیته المپیک افغانستان مطابق قوانین و طرز العمل های پذیرفته شده همکاری کند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که هیات شورای المپیک آسیا به ریاست حسین المسلم دیروز وارد کشور شده و با رییس جمهورغنی دیدار کرده است.

در خبرنامه آمده است در این دیدار که حفیظ الله ولی رحیمی، رئیس عمومی تربیت بدنی و ورزش و  ظاهر اغبر نیز حضور داشتند، دوجانب در خصوص همکاری‌ها، رشد و انکشاف ورزش افغانستان بحث و تبادل نظر کرده اند.

رئیس‌جمهور غنی گفته که انتخابات ریاست کمیتۀ ملی المپیک افغانستان برگزار می‌شود. او تأکید کرده که انتخابات فدراسیون‌ها در ولایات نیز برحسب مقرره‌های المپیک دایر گردد.

آقای غنی تصریح‌کرد که حکومت آمادۀ هرنوع همکاری و ایجاد تسهیلات لوژستیکی و سیاسی می‌باشد تا انتخابات کمیتۀ ملی المپیک و همچنان نمایندگی‌های ولایات کشور به‌گونۀ شفاف و دور از مداخله، برگزار گردد.

در همین حال حسین المسلم، رئیس هیئت شورای المپیک آسیا از حمایت رئیس‌جمهور کشور نسبت به رشد و تقویت ورزش افغانستان قدردانی کرده و گفته که شورای المپیک آسیایی آماده است تا در برگزاری انتخابات شفاف مطابق قوانین، کمیتۀ ملی المپیک افغانستان را همکاری کند.

او افزوده که کمیتۀ المپیک آسیایی طی سه‌ماه، تدارک لازم را در همکاری با بخش ورزش افغانستان جهت برگزاری انتخابات ریاست کمیتۀ ملی المپیک، روی‌دست می‌گیرد و آنرا تطبیق خواهد کرد.

حسین المسلم گفته که شورای المپیک آسیایی، زمینۀ‌ حضور ورزش‌کاران افغان را نیز در مسابقات آسیایی جاکارتا که در ماه اگست سال آینده میلادی برگزار می‌گردد، فراهم خواهد ساخت.

همچنان رئیس‌جمهور کشور ضمن ستایش از همکاری‌های شورای المپیک آسیایی، گفت که پس از انتخابات ریاست کمیتۀ ملی المپیک افغانستان، حکومت پلان کوتاه‌مدت، وسط‌ مدت و طولانی‌مدت رشد و انکشاف ورزش کشور را روی‌دست خواهد گرفت و جهت تطبیق آن، کار خواهد کرد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

غنی: برنامه صلح باعث شد مردم ابعاد جنگ را تحلیل و عمیق‌تر درک کنند

سرطان ۳۱, ۱۳۹۸

سنگ تهداب مجتمع اداری دارالامان از سوی رییس جمهورغنی گذاشته شد

سرطان ۲۳, ۱۳۹۸

رییس جمهورغنی در سفر به قندهار میدان هوایی این ولایت را تغییر نام داد

سرطان ۱۲, ۱۳۹۸

رییس جمهورغنی در راس هیات بلند پایه دولتی به اسلام آباد رفت

سرطان ۶, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks