خبرگزاری بخدی

منو
حقوق بشر

غنی: سربازانی که جرم سنگین ندارند از زندان آزاد می‌شوند

در تاریخ:
سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط:
قیس ابراهیمی - کابل
اشتراک گذاری:

محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهوری کشور می‌گوید که به مناسبت صدمین سالروز استرداد استقلال کشور تمامی سربازان زندانی که جرم شان سنگین نباشد، آزاد می‌شوند.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که عصر دیروز رئیس جمهورغنی با مشاور امنیت ملی و شماری از مقامات امنیتی از مرکز سوق و ادارۀ پولیس ملی افغانستان در مقر وزارت امور داخله، دیدن کرده اند.

در اعلامیه آمده است که رئیس جمهورغنی ضمن تبریکی صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور گفت که برای عملی کردن پلان امنیتی کابل باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.

آقای غنی گفته: ” به احترام این روز خجسته، تمام منسوبین قوای مسلح که اشتباهات را مرتکب شده بودند و در حبس قرار داشتند به جز از آن عده منسوبین که خیانت ها و فساد کلان کرده اند و یا حق العبد بالای شان باشد، عفو و از حبس رها می شوند.”

رئیس جمهور گفته که افغانستان هدیه کسی نیست، ” هزاران سال این وطن به خون فرزندان صدیقش حفاظت گردید و شما منسوبین قوای مسلح، این وطن را برای نسل های آینده امن خواهید ساخت.”

رئیس جمهور کشور در رابطه به صلح گفته که صلح یک ضرورت مملکت است، اما تامین صلح باعث تغییر در پیمان ها با همکاران بین المللی نمی گردد.

آقای غنی خطاب به افسران و سربازان پولیس گفته: نقش شما موجب امنیت جهانی شده است و ما از کسی صدقه نمی خواهیم، این حق ما می باشد. او افزود که پس از توافقنامه صلح؛ تمویل، تجهیز، آموزش و حمایت های شما ادامه می یابد.

رئیس جمهور تاکید کرده که جمهوریت و نظام افغانستان قابل معامله نیست و اینکه آغاز مذاکرات بدون قید و شرط بوده است، صلح با قید و شرط می باشد.

رئیس جمهورغنی از منسوبین پولیس خواسته که داعش و سایر تروریستان را در هر جای که قرار دارد، سرکوب، محو و از بین ببرد و به کمک مردم، آنان را از مغاره های شان بیرون کنند.

رئیس جمهور گفت: هنوز هم حلقه های ضعیف بین اطلاعات و عملیات ها وجود دارند و باید هر قوماندان امنیه نوع بررسی اطلاعات را به صورت واضح و مشخص با رهبری شورای امنیت ملی شریک سازد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

نامه‌ی تمنا جهش به رییس جمهورغنی

ثور ۲۷, ۱۳۹۹

غنی: افغانستان و امریکا با تهدیدات مشترک مواجه اند

دلو ۲۷, ۱۳۹۸

رئیس جمهورغنی جهت اشتراک در ۵۶ مین کنفرانس امنیتی مونیخ عازم آلمان شد

دلو ۲۴, ۱۳۹۸

خلیل‌زاد در دیدار با غنی: در گفتگوها با طالبان کدام پیشرفت قابل ملاحظه صورت نگرفته

دلو ۱۳, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks