خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

غنی: بزرگان اقوام نقش مهمی در حل مشکلات محلی دارند

در تاریخ:
سه شنبه ۷ قوس ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری کشور در دیدار با شماری از بزرگان و نمایندگان مردم ولایت‌های جنوب شرق کشور گفته که بزرگان همواره از طریق گفتگو و مذاکره، از خونریزی جلوگیری نموده اند و برای مشکلات، راه های حل مناسب و صلح آمیز جستجو کرده اند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رییس جمهورغنی شام دیروز با بزرگان اقوام و نمایندگان ولایات جنوب شرق در ارگ دیدار کرد.

در خبرنامه آمده است که آقای غنی، با اشاره به اهمیت و نقش بزرگان در حل مشکلات و مسایل مهم گفته: ” مردم ما دیگر از جنگ و منازعه خسته شدند و از شما تشکر می‌کنم که مشکلات مردمی و مسایل مهم را به شکل صلح آمیز در اجماع حل می کنید.”

رییس جمهور تاکید کرده که جرگه، آشتی و فیصله ها عنعناتی اند که به عدالت استوار می باشند.

آقای غنی از این بزرگان خواسته که در جریان سفر به ولایات و دیدار و گفتگو با مردم، ابتدا مشکلات آن‌ها را بررسی نمایند و سپس برای دریافت راه حل، راه های بدیل تعیین کنند.

در این دیدار داوود شاه نیازی، گزارش اجراآت هیاتی که چندی قبل براساس هدایت رییس جمهور به ولایت خوست سفر نموده بود، گفت، هیات اعزام شده به ولایت خوست، مشکلات موجود مردم آن ولایت را تشخیص و طبقه بندی نموده است و برای حل مشکلات، خواهان هدایت ریاست جمهوری استند.

همچنان نیازمحمد امیری، پلان آینده بزرگان و نمایندگان ولایات جنوب شرق را با رییس جمهور شریک ساخته و خواستار سفر رییس جمهوری به ولایات پکتیا، پکتیکا، غزنی، لوگر و میدان وردک شده است.

سپس رییس جمهورغنی گفت است که ولایت خوست از ولایاتی است که با همکاری و کمک مردم آن ولایت ساخته شده است و  این اتحاد و همدلی مردم ولایت خوست باید حفظ گردد.

به گفته آقای غنی، آیندۀ ولایات جنوب شرق به جنگلات و مالداری وابسته است و در این ولایات هزاران هکتار زمین برای ایجاد جنگلات تخصیص داده خواهد شد.

او تاکید کرده که برای خودکفایی افغانستان از نگاه گوشت باید به رشد مالداری و حفظ چراگاها توجه شود.

محمداشرف غنی از بزرگان و نمایندگان در این دیدار خواسته که مشکلات مردم ولایت‌های جنوبی شرقی را به گونه کتبی به ریاست جمهوری سپرده و نیز موضوع بود و باش کوچیان و رشد مالداری، پیشنهادات و طرح های شان‌را ضمیمه کنند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

غنی: وزارت تحصیلات عالی باید به گونه‌ی اساسی اصلاح شود

جدی ۲۸, ۱۳۹۶

غنی به طالبان: در مذاکرات صلح بین‌الافغانی جامعه‌ی جهانی را تضمین می‌کنیم

جدی ۲۷, ۱۳۹۶

هشدار غنی به وکیلان؛ ملاقات‌های تان در وزارت‌ها منبعد ثبت و نشر می‌شود

جدی ۱۹, ۱۳۹۶

غنی: افغانستان را در بخش صنعت از کشور واردکننده به صادرکننده تبدیل می‌کنیم

جدی ۱۶, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks