خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

عمران خان: تاکید می‌کنم افغانستان راه حل نظامی ندارد

در تاریخ:
دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

عمران خان، نخست وزیر پاکستان که در یک سفر سه روزه در واشنگتن ایالات متحده امریکا به سر می‌برد، گفت که افغانستان راه حل نظامی ندارد و این موضوع را در روزهای که بر کرسی نخست وزیری تکیه زد، نیز گفته بود.

آقای خان قبل از دیدار با دونالد ترامپ در یک نشست در کاخ سفید گفت که در روزهای نخست سخنان او در مورد افغانستان با مخالفت های زیادی مواجه شده بود، اما اکنون جهان نیز تایید می کند که افغانستان راه حل نظامی ندارد.

نخست وزیر پاکستان در دیدار سه روزه به دعوت رسمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا روز شنبه وارد واشنگتن پایتخت امریکا شد. قرار است امروز با آقای ترامپ دیدار و گفت‌وگو کند.

عمران خان گفت: ” من از روز اول مخالف راه حل نظامی افغانستان بودم و به همین خاطر مورد انتقاد قرار گرفتم. من افتخار می کنم که اکنون تمام دنیا می‌گویند که افغانستان راه حل نظامی ندارد.”

به گزارش خبرگزاری رویترز، احتمال دارد که رئیس جمهور امریکا عمران خان را برای کمک به پایان دادن به جنگ در افغانستان و مبارزه با ستیزه جویان تحت فشار قرار دهد.

در سال گذشته، ترامپ، صدها میلیون دالر کمک های امنیتی به پاکستان را متوقف کرد و اسلام آباد را به دادن پناه‌گاه های امن برای تروریستان متهم کرد، اتهام های که همواره از سوی اسلام آباد رد شده است.

در همین حال یک مقام ارشد دولت ایالات متحده به رویترز گفته: “هدف سفر عمران خان این است که امریکا برای همکاری بنیادین از پاکستان برای پیشبرد روند صلح افغانستان و تشویق این کشور برای تقویت تلاش های اخیر اش برای سرکوب ستیزه جویان و تروریست ها در خاک این کشور فشار بیاورد.”

پیش از این نیز سخنان عمران خان در مورد مذاکرات صلح و ایجاد حکومت سرپرست در افغانستان با واکنش های تند کابل مواجه شده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

عمران خان: پاکستان و امریکا درافغانستان صلح می خواهند

دلو ۲, ۱۳۹۸

سفارت امریکا در کابل: کاهش خشونت برای تامین صلح پایدار ضروری است

عقرب ۱۲, ۱۳۹۸

خانم دیکر: ایالات متحده امریکا، حمایت از مردم افغانستان وپروسه انتخابات را مسوولیت خود می داند

میزان ۱۶, ۱۳۹۸

طالبان: توقف مذاکرات صلح از سوی ترامپ، تزلزل رفتار امریکا را در تعاملات سیاسی نشان داد

سنبله ۱۷, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks