خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

عبدالله: مردم به چیزی کم‌تر از شفافیت در نتیجه انتخابات قناعت ندارند

در تاریخ:
دوشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور در دیدار با خانم نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا و هیات همراهش گفته است که مردم افغانستان منتظر اعلام نتیجه انتخابات استند و به چیزی کم‌تر از شفافیت قانع نیستند.

در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی به نشر رسیده آمده است که آقای عبدالله دراین دیدار گفته مردم افغانستان انتخابات ریاست‌جمهوری را مؤفقانه پشت‌ سرگذاشتند و به رغم تهدیدهای طالبان برای دفاع از ارزش‌های مردم‌سالاری به پای صندوق‌های رأی رفتند و به نامزد مورد نظر خود رأی دادند.

به گفته آقای عبدالله، اکنون مردم افغانستان منتظر اعلان نتایج از سوی کمیسیون ‌مستقل انتخابات هستند و به چیزی کم‌تر از شفافیت قانع نیستند.

این در حالی است که براساس تقویم از پیش اعلام شده، دو روز (شنبه، ۲۷) نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری از سوی کمیسیون انتخابات اعلام می‌شد، اما مسئولان کمیسیون انتخابات اعلام نتیجه ابتدایی را تا زمان نامعلوم به تاخیر انداخت.

در همین حال رییس اجرایی کشور درباره تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح گفت که صلح از اولویت‌های مردم افغانستان می‌باشد و او از این‌تلاش‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کند.

آقای عبدالله همچنان تأکید کرده که برای دست‌یافتن به صلح واقعی و قطع جنگ آماده هرنوع قربانی است. به گفته او، مردم افغانستان در کنار این‌که خواهان صلح اند، از دست‌آوردهای سالیان اخیر و حقوق خویش پاس‌داری می‌کنند.

در همین حال خانم نانسی پلوسی گفته که افغانستان و ایالات متحده امریکا دوستان و متحدان استراتیژیک اند و دوستی و همکاری میان دو کشور ادامه می‌یابد.

خانم پلوسی در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت که آنان نمی‌خواهند افغانستان باردیگر به پناه‌گاه دهشت‌افگنان تبدیل شود. بنابراین می‌خواهند وضعیت را از نزدیک تحت نظر داشته باشند تا فعالیت‌های دو کشور برای مقابله با دهشت‌افگنی همآهنگ ادامه یابد.

خانم پلوسی از برگزاری موفقانه انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان استقبال کرد و برشفافیت روند برای اعتباربخشی به دموکراسی و مشروعیت حکومت برخاسته از انتخابات تأکید کرده است.

در دو روز اخیر دو هیات به ریاست وزیر دفاع و رئیس مجلس نمایندگان امریکا به کابل آمده و با رهبران حکومت وحدت ملی، مقامات نظامی، سیاسیون و جامعه مدنی دیدار کرده اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

عبدالله عبدالله برای برگزاری مراسم تحلیف کمیسیون ایجاد کرد

حوت ۵, ۱۳۹۸

یوناما از اقدامات اخیر “ثبات و همگرایی” در جابجایی والیان ابراز نگرانی کرده است

حوت ۳, ۱۳۹۸
محمد اشرف غنی، رییس جمهوری

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد؛ محمد اشرف‌غنی پیروز انتخابات

دلو ۲۹, ۱۳۹۸

کمیسیون انتخابات روند تفتیش ویژه و بازشماری آرا را فردا آغاز می‌کند

دلو ۲۶, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks