خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

عبدالله در دیدار با سخنگویان حکومت: اعتبار نظام وابسته به اطلاع‌رسانی درست است

در تاریخ:
سه شنبه ۱۸ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در دیدار با سخنگویان ادارات حکومتی گفته که دسترسی مردم به اطلاعات حق آنان است و اعتبار نظام نیز وابسته به اطلاع رسانی درست می باشد.

آقای عبدالله با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی برای بهبود رابطهٔ دولت- ملت گفته:” کار اطلاع‌رسانی برای مردم یک سلیقه نه بلکه حق‌شان است و رهبری حکومت در این زمینه خود را متعهد و مسوولیت‌پذیر می‌دانند.”

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که آقای عبدالله با سخنگویان ادارات حکومتی دیدار و گفتگو کرده است.

در خبرنامه از قول رییس اجرایی آمده است که: ” میزان اعتبار نظام وابسته به بیان حقایق و یا کتمان آن در اداره است. حقایق از چشم مردم پنهان نمی‌ماند، چون رسانه‌های جمعی آن را آشکار می‌سازند.”

عبدالله خطاب به سخنگویان حکومت گفته:” زمانی‌که مردم به شما باور می‌کنند، انتظار دارند که حقایق را از شما بشنوند و این مسوولیت بزرگ است.”

به گفته او، اگر سخنگویان حکومت به اطلاعات دست‌اول دسترسی نداشته باشند و برای مردم درست اطلاع‌رسانی نکنند، نه‌ تنها اعتبار آنها بلکه اعتبار نظام زیر سوال می‌رود.

در این نشست، تیمورشاران، معاون ادارهٔ ارگان‌های محل گفته:” سخنگویان حکومت در خط نبرد تبلیغاتیِ مبارزه با دشمن قرار دارند و با شرایط دشوار و مسوولیت خطیر کار بهتر می‌کنند.”

آقای شاران نتایج دومین کنفرانس ملی سخنگویان حکومت را در زمینهٔ اطلاعات استراتژیک، چگونگی اطلاع‌رسانی مؤثر، مدیریت بحران و جنگ روانی با رییس اجراییه کشور در میان گذاشته است.

از سوی دیگر، سرحدی زواک، سخنگوی والی لغمان به‌ نمایند‌گی از سخنگویان حکومت در یک بستهٔ پیشنهادی مشکلات، خواسته‌ها و نیازمندی‌های آنان را مطرح کرد.

آنان از رییس اجرایی کشور خواستند که در ارتباط ارتقای ظرفیت، ترفیع، افزایش تشکیلات اداری، امکانات مورد نیاز سخنگویان ولایات توجه خاص را داشته باشند.

در همین حال آقای عبدالله گفته یکی از مشکلات حاد در کشور موجودیت فساد اداری در ادارات دولتی است که همهٔ دستاوردها را صدمه می‌زند. او تأکید کرد که اطلاع‌رسانی درست حکومت را در امر مبارزه با فساد اداری کمک می‌کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

عبدالله در دیداری با هیأت شورای امنیت سازمال ملل خواستار غیرمتمرکزی ادارات شد

جدی ۲۵, ۱۳۹۶

واکنش‌ها به سخنان حامد گیلانی؛ امنیت ملی اظهارات او را غیرمسوولانه خواند

جدی ۱۸, ۱۳۹۶

عبدالله: مسأله‌ی هویت ملی در شناس‌نامه‌های الکترونیک نباید سبب اختلاف مردم شود

جدی ۱۸, ۱۳۹۶

نور: اگر عبدالله دهن باز کند حرف‌های دیگر نیز برای گفتن دارم

جدی ۶, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks