خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

عبدالله برای شرکت در نشست سالانه‌ی حقوق بشر سازمان ملل عازم سویس شد

در تاریخ:
یکشنبه ۶ حوت ۱۳۹۶
گزارش توسط:
جلیل رونق - کابل
اشتراک گذاری:

ریاست اجرائیه‌ی کشور اعلام کرده‌است که عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه‌ی حکومت در رأس یک هیأت ام‌روز (یک‌شنبه، ۶ حوت) برای شرکت در نشست سالانه‌ی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد عازم ژنیو، پایتخت سویس شده‌است.

در خبرنامه‌ای که از سوی ریاست اجرائیه به نشر رسیده، آمده‌است که آقای عبدالله در این سفر دو روزه‌اش در سی‌وهفتمین نشست سالانه‌ی شورای حقوق بشر سازمان ملل سخنرانی و در همایش تعهد برای عملی‌ساختن کنوانسیون ممنوعیت استفاده از ماین‌های ضد پرسونل سازمان ملل متحد اشتراک می‌کند.

همین طور ریاست اجرئیه در اعلامیه‌اش گفته‌است که رییس اجرایی همچنان در جریان این سفرش در مرکز پالیسی و امینتی ژنیو درباره‌‌ی وضعیت امنیتی افغانستان و تأثیر آن بر صلح و ثبات بین‌المللی و منطقه‌یی نیز سخنرانی می‌کند.

در اعلامیه‌ی این ریاست آمده‌است که موضوعاتی چون؛ وضعیت حقوق بشر در افغانستان، وضعیت پاک‌سازی و جلوگیری از استفاده از ماین‌های ضد پرسونل در افغانستان، مبارزه با هراس‌افگنی و هم‌کاری بین‌المللی در صلح افغانستان از محور سخنرانی آقای عبدالله در این نشست‌ها می‌باشد.

به نقل از اعلامیه؛ آقای عبدالله هم‌چنان در حاشیه‌ی این نشست‌ها با دبیر کل سازمان ملل متحد، کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل، وزرای خارجه‌ی سویس و ناروی و رییس دوره‌یی هفتادودومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز دیدار می‌کند.

ریاست اجرائیه‌ی کشور گفته‌است که دیدار آقای عبدالله با وزیر دولت در امور خارجه‌ی بریتانیا، گورنر جنرال آسترالیا و وزیر خارجه‌ی گرجستان از دیگر اجندای سفر او به سویس می‌باشد.

این سفر ریاست اجرائیه‌ی حکومت افغانستان برای شرکت در سی‌وهفتمین نشست سالانه‌ی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به شهر ژنیو در حالی است که افغانستان حدود پنج ماه پیش برای دو سال؛ از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ میلادی عضویت این شورا را کسب کرد.

افغانستان با عضویت در این شورا اکنون دارنده‌ی یکی از چهار کرسی حوزه‌ی ٖآسیا- پسفیک شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌باشد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

عبدالله: تیم ثبات و همگرایی در انتخابات آرای بلند کسب کرده و پیروز است

میزان ۸, ۱۳۹۸

عبدالله: فرصت به دست آمده برای رسیدن به صلح از بین رفته است

سنبله ۱۸, ۱۳۹۸

سپیدار: ما همانند گذشته برای دست یافتن به صلح پابند هستیم

سنبله ۱۷, ۱۳۹۸

عبدالله: طالبان شاهراه های بزرگ را به منبع عایداتی شان تبدیل کرده اند

سنبله ۴, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks