خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

عایشه خرم به عنوان نماینده جوانان افغانستان در ملل متحد انتخاب شد

در تاریخ:
سه شنبه ۱۶ میزان ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

عایشه خرم در مناظره انتخاب دومین نماینده جوانان افغانستان در ملل متحد برای سال ۲۰۱۹ انتخاب شد و به گروهی از جوانان دیگر از سراسر جهان می پیوندد تا از نسل جدید که به دنبال رساندن صدایشان هستند در این نهاد جهانی نمایندگی کند.

این مناظره دیروز (دوشنبه ،۱۵ میزان) از سوی موسسه اندیشه وران و سفارت آلمان در کابل، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شده بود.

در کنار بانو خرم، رشاد هامر و پشتنه درانی نیز به دور نهایی این رقابت راه یافته بودند که هر کدام با طرح موضوعی در مورد “خطوط سرخ گفتگوهای صلح” در حضور هیات داوران سخنرانی کرده و به رقابت پرداختند. سرانجام عایشه خرم برنده شد.

دفتر معاونیت سازمان ملل متحد برای افغانستان (یوناما) گفته است که به عنوان بخشی از فعالیت هایش عایشه خرم وظیفه دارد تا جوانان را در بحث های رسانه های اجتماعی و دیگر جاها برای شنیده شدن نظریات شان در مورد چگونگی ایفای یک نقش موثر در ترویج صلح، امنیت و تغییرات مثبت افغانستان دخیل بسازد.

به گفته یوناما، مسئولیت های بانو خرم همچنان شامل نمایندگی از جوانان در محافل بین المللی به شمول سهیم گیری در جلسات شورای امنیت ملل متحد برای جلب توجه به چالش های زیادی که جوانان افغان با آن روبرو هستند می باشد.

در هفته های پیش‌رو خرم که دانشجوی پوهنتون کابل می باشد برای دیدار با نماینده جوانان آلمان، مسئولین دولتی و جامعه مدنی به این کشور سفر خواهد نمود. آلمان که در حال حاضر یکی از اعضای شورای امنیت می باشد برنامه نمایندگان جوان را حمایت می کند.

گفته شده انتخاب خرم به عنوان دومین نماینده جوانان افغانستان در ملل متحد به تعقیب مصاحبه های متعدد به شمول مصاحبه های ویدیویی و رو در رو و همچنان نشستی که به تاریخ ۷ اکتوبر در کابل برگزار شد، صورت گرفته است.

برای کسب مقام نمایندگی جوانان افغان برای یک سال در سازمان ملل متحد، ۶۰ جوان از سراسر افغانستان در خواست داده بودند که از این میان فقط چهار نفر آنان توانستند به دور نهایی راه یابند.

نمایندگی جوانان افغان در سازمان ملل را در سال گذشته، رامز بختیار یک جوان دیگر افغان برعهده داشت.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

یوناما: در ۳ ماه اول سال روان میلادی ۱۳۰۰ غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی شده اند

ثور ۸, ۱۳۹۹

” افغانستان برای کمک‌های بشری به ۷۳۳ میلیون دالر نیاز دارد”

جدی ۱۱, ۱۳۹۸

یوناما رقم بالای تلفات غیرنظامیان در ماه‌های اخیر در افغانستان را تکان‌دهنده خواند

میزان ۴, ۱۳۹۸

یوناما خواستار ختم خشونت‌ها در افغانستان شد

سنبله ۱۳, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks