خبرگزاری بخدی

منو
صلح

صدیقی: حکومت متعهد است برای به دست آوردن صلح با امریکا کارکند

در تاریخ:
شنبه ۲۶ اسد ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهورمی گوید که حکومت متعهد است که برای به دست آوردن یک صلح باعزت وپایدار، با امریکا کار کند.

سخنگوی رییس جمهور که امروز (شنبه) در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت حضور یافته بود گفته که رییس جمهور امریکا روز گذشته نشستی را ریاست کرد که در آن آقای خلیلزاد بخشی از برنامه صلح افغانستان را با او شریک کرده و پیرامون تلاش های مشترک ایالات متحده امریکا وحکومت افغانستان در باره صلح افغانستان، توضیحات داده است.

صدیقی گفت که حکومت افغانستان تاهنوز منتظر اطلاعات ونتیجه این نشست می باشد که قرار است به گونه رسمی از نتایج آن اطلاع به دست آورد.

او گفت آقای خلیلزاد پیش از اینکه در مجلس روز جمعه رییس جمهور امریکا اشتراک کند، یک روز پیش از آن برنامه خود را با رییس جمهور افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس شریک ساخته است که شامل بخشی از پیشرفت های دور هشتم مذاکرات و برنامه هایی می شد که آقای خلیلزاد با رییس جمهور خود مطرح کرده است.

سخنگوی رییس جمهور گفت که حکومت افغانستان کاملا متعهد است که با ایالات متحده امریکا برای به دست آوردن یک صلح با جدیت کار کند.

صدیقی تأکید کرد توقع مردم افغانستان این است تا تمام این تلاش ها به گونه ای نتیجه بدهد که صلح در افغانستان برقرار شود ودر پهلوی آن مسایل خروج نیروهای امریکایی و آتش بس، تنظیم گردد.

اوگفت مردم افغانستان توقع دارند که هر تلاش مشترک حکومت افغانستان وایالات متحده امریکا در پروسه صلح منتج به برقراری آتش بس گردد، خشونت قطع شود و خروج عساکر امریکایی براساس شرایط تنظیم شود.

سخنگوی رییس جمهور گفت که آتش بس وقبول کردن طالبان به یک زندگی سیاسی، اهداف اساسی پروسه یا نقشه راه صلح حکومت را تشکیل می دهد.

او افزود به حیث حکومت ومردم به این باور نیز استیم که تلاش های مشترک وقتی نتیجه می دهد که ما وارد مراحل اساسی مذاکرات شویم وآن اینکه در قدم نخست طالبان وادار به پذیرفتن آتش بس شوند، خشونت قطع شود واین گروه دشمنی آشکار خود را با ملت افغانستان پایان دهند.

دور هشتم گفتگو های صلح میان امریکا و طالبان چندی پیش به پایان رسید و دو طرف ابراز امیدواری کرده اند که به زودی توافق نامه صلح میان امریکا و طالبان به امضا برسد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

“پومپیو نمی خواهد توافق نامه صلح با طالبان را امضا کند”

سنبله ۱۴, ۱۳۹۸

دانفورد: بحث خروج امریکا از افغانستان پیش از وقت است

سنبله ۷, ۱۳۹۸

پمپیو: ترامپ متعهد به آمدن صلح در افغانستان است

سنبله ۶, ۱۳۹۸

ترامپ: گفتگوهای خوبی با دولت افغانستان و طالبان داشته ایم

اسد ۲۸, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks