خبرگزاری بخدی

در جریان رویداد های جاری از افغانستان و جهان باشید

دقیق، موثق و بی طرفانه

منو
گزارش

صدیقه باران قهرمانی که با وجود چالش های فراوان به مبارزه ادامه می دهد

در تاریخ:
دوشنبه ۲۶ جوزا ۱۳۹۹
گزارش توسط:
اشتراک گذاری:

صدیقه باران قهرمان رشته ورزشی تازه تاسیس “قوت الرمی” که توانسته افتخارات خارجی و داخلی را کسب کند می گوید با وجود چالش های فراوان به مبارزه ادامه می دهد.

خانم باران که به گفته خودش ۵ سال است که در رشته ورزشی قوت الرمی فعالیت دارد استاد یکی از کلب های این رشته نیز می باشد و توانسته شاگردان زیادی نیز تربیت کند در گفتگو با خبرگزاری بخدی از فرصت و چالش های فرا روی ورزش بانوان در کشور می گوید.

او می گوید مه از دوران طفولیت به ورزش علاقه مند بوده و گاه گاهی ورزش می کرده، اما از زمانی که با رشته قوت الرمی آشنا شده است به این رشته علاقه مند شده و مدت ۵ سال است که در این رشته ورزشی فعالیت دارد.

به گفته خانم باران او در سال ۲۰۱۸ میلادی در رقابت های بین المللی قوت الرمی که به میزبانی لبنان برگزار شده بود اشتراک کرده و در میان ۳۴ کشور حاضر در این رقابت ها موفق به کسب مدال نقره و مقام دوم شده است، همچنان این بانوی ورزشکار می گوید که در رقابت های مختلف داخلی و خارجی توانسته موفقیت های زیادی کسب کند.

باران می افزاید با اینکه رشته قوت الرمی در میان رشته های رزمی یک رشته نسبتا جدید به شمار می رود اما این رشته توانسته علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند و جوانان زیادی در این رشته فعال استند و این رشته توانسته در مدت زمان کم افتخارات زیادی نیز کسب کند .

وی می گوید که ریاست تربیت بدنی کشور به این رشته ورزشی توجه چندانی ندارد و با اینکه فدارسیون قوت الرمی عضویت ریاست تربیت بدنی را دارد اما هیچ گونه کمکی از سوی این ریاست به فدراسیون قوت الرمی نمی شود.

مشکلات و چالش ها برای ورزش بانوان

خانم باران با اشاره به چالش ها فرا روی ورزش بانوان در کشور می گوید که دختران  کشور با اینکه در یک جامعه سنتی زندگی می کنند که با ورزش کردن بانوان مخالفت های زیادی وجود دارد اما او به مبارزه ادامه می دهد و هیچ گاهی در این راه خسته نمی شود.

به باور خانم باران ورزش یگانه راه رسیدن به هدف های بزرگ است و او از دیگر بانوان کشور نیز می خواهد که ورزش رو بیاورند تا بتوانند از طریق ورزش به خواسته های بزرگ خود برسند.

خانم باران می گوید که با شروع قرنتین هم ورزش را ترک نکرده و می کوشد روزانه به گونه منظم ورزش کند، کوهنوردی، تمرین در خانه و بعضی اوقات در کلب از جمله فعالیت های او در روزهای کرونایی به شمار می رود.

او می گوید که به وسیله ورزش هم سیستم دفاعی بدن بالا می رود و هم روحیه انسان در سطح بالا قرار می گیرد که این دو کلید های غلبه بر بیماری کرونا به شمار می روند.

در اخیر خانم باران از دولت و مسوولین ورزشی کشور می خواهد که به بانوان ورزشکار کشور توجه بیشتری بکنند چون این بانوان در شرایط بسیار سخت و دشواری ورزش می کنند.

خانم باران متعقد است که اگر از بانوان ورزشکار کشور حمایت بهتری صورت بگیرد، استعداد های زیادی در بین بانوان کشور موجود است که این استعداد ها می توانند در میدان های بین المللی افتخارات بزرگی کسب کنند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

تازه‌ترین خبرها

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی
محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

صاحب امتیاز: محمد سالم وحدت

مدیر مسوول: قیس ابراهیمی

مدیر مالی و اداری: سید صمیم مدبر

گزارشگران:رفیع مجیدی، صفت فضلی، منصور قیومی،
محمد شفیق وحدت، صبور قیومی، و نصیر وحدت

نشانی دفتر: شهر نو، کابل